Китай звернувся до Світової організації торгівлі для оскарження 10% мита США

Джерело: Міністерство торгівлі КНР

Китай звернувся до Світової організації торгівлі (СОТ) із позовом проти Сполучених Штатів через запровадження 10% додаткового мита на китайську продукцію.

Як повідомили в китайському торговому відомстві, Пекін вважає, що такі дії суперечать правилам СОТ і є проявом торгового протекціонізму.

Китайська сторона наголосила, що запровадження мит підриває засновану на правилах багатосторонню торгівельну систему, впливає на економічне співробітництво між двома країнами та створює ризики для глобальних ланцюгів постачання.

У позові Китай закликає США скасувати мита та дотримуватися принципів міжнародної торгівлі. Водночас у заяві зазначено, що Пекін готовий взаємодіяти з іншими членами СОТ для боротьби з торговим протекціонізмом і забезпечення стабільності міжнародних ринків.

  • Китай повідомив про запровадження мит на товари зі США у відповідь на нові мита президента Сполучених Штатів Дональда Трампа щодо китайських товарів.
  • Натомість у Китаї вважають, що Штати повинні самостійно боротись з потоком фентанілу до країни. У КНР додали, що оскаржуватимуть мита у Всесвітній торгівельній організації, а також вживатимуть інших контрзаходів. При цьому у Пекіні наголосили, що готові до перемовин з Вашингтоном.

У США провели опитування, в якому з’ясували, що люди частіше обирають м’ясні альтернативи, якщо вони дешевші за звичайне м’ясо. Ключовим чинником при виборі ставала ціна м’ясних виробів або їхніх альтернатив, свідчило опитування 2100 споживачів у США. Якщо вартість обох варіантів була однаковою, респонденти частіше обирали м’ясо тваринного походження.

Глава МЗС України Андрій Сибіга заявив, що Україна зв’язалась зі словацькими правоохоронцями після повідомлень у ЗМІ про те, що у столиці Словаччини Братиславі до смерті побили українця.

Батькам, які залишили новонародженого хлопчика під парканом на одній з вулиць міста Богуслав Київської області, повідомлено про підозру.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 16:00 4 лютого. Від початку цієї доби відбулося 54 бойових зіткнення.

Уряд Іспанії досяг угоди щодо скорочення робочого тижня з 40 до 37,5 годин, зберігаючи рівень заробітної плати.