Китай звернувся до Світової організації торгівлі для оскарження 10% мита США
Джерело: Міністерство торгівлі КНР
Китай звернувся до Світової організації торгівлі (СОТ) із позовом проти Сполучених Штатів через запровадження 10% додаткового мита на китайську продукцію.
Як повідомили в китайському торговому відомстві, Пекін вважає, що такі дії суперечать правилам СОТ і є проявом торгового протекціонізму.
Китайська сторона наголосила, що запровадження мит підриває засновану на правилах багатосторонню торгівельну систему, впливає на економічне співробітництво між двома країнами та створює ризики для глобальних ланцюгів постачання.
У позові Китай закликає США скасувати мита та дотримуватися принципів міжнародної торгівлі. Водночас у заяві зазначено, що Пекін готовий взаємодіяти з іншими членами СОТ для боротьби з торговим протекціонізмом і забезпечення стабільності міжнародних ринків.
- Китай повідомив про запровадження мит на товари зі США у відповідь на нові мита президента Сполучених Штатів Дональда Трампа щодо китайських товарів.
- Натомість у Китаї вважають, що Штати повинні самостійно боротись з потоком фентанілу до країни. У КНР додали, що оскаржуватимуть мита у Всесвітній торгівельній організації, а також вживатимуть інших контрзаходів. При цьому у Пекіні наголосили, що готові до перемовин з Вашингтоном.
У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.
Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.
Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.