Вченим вдалося реанімувати черв’яків, які були заморожені приблизно 46 000 років

Джерело: Sky news

Невелика група черв’яків, знайдених на глибині 40 метрів в Сибіру, ​​жила в епоху пізнього плейстоцену, була розморожена та відроджена.

Черв’яки належать до давно вимерлого виду Panagarolaimus kolymaensis і насправді не були мертвими, а перебували в стані спокою, відомому як криптобіоз.

Раніше вчені мали лише докази того, що аскариди здатні залишатися в такому стані до 40 років.

Професор Теймурас Курцчалія сказав: 

“Цей маленький черв’як тепер може бути в черзі для Книги рекордів Гіннеса, залишаючись у стані замороження набагато довше, ніж хтось думав, що це можливо. Те, що його можна реанімувати через 46 000 років, мене приголомшило. Це схоже на казку про Сплячу красуню, але за набагато довший період”.

Черв’яків оживили, давши їм їжу та воду. Вони проіснували менш як місяць, але відтоді породили понад 100 поколінь нових черв’яків.

Далі команда вчених хоче з’ясувати чи існує верхня межа того, як довго черв’яки можуть залишатися в такому стані.

“Ці відкриття мають наслідки для нашого розуміння еволюційних процесів, оскільки час генерації може розтягнутися від днів до тисячоліть, а тривале виживання особин виду може призвести до відновлення вимерлих ліній”, — пишуть автори статті.

Надлишок нафти на світовому ринку штовхає її ціну вниз, а разом з нею нижче встановленого порогу у $60 за барель опустилася і вартість російського сорту.

У Бразилії у шістьох пацієнтів виявили ВІЛ після трансплантації органів, які надала служба донорства Ріо-де-Жанейро.

Вчені з Університету Джорджа Вашингтона дійшли висновку, що чорний шоколад та інші продукти з какао можуть містити шкідливі метали, зокрема свинець та кадмій.

17 жовтня Україна отримала від Швейцарської агенції з розвитку та співпраці важку машину для розмінування GCS-200. Загалом впродовж року Швейцарія передасть три машини для розмінування, котрі передадуть піротехнічним підрозділам ДСНС.

Ірландський актор Баррі Кеоган приєднався до зіркового складу фільму “Гострі картузи”.