Вченим вдалося реанімувати черв’яків, які були заморожені приблизно 46 000 років

Джерело: Sky news

Невелика група черв’яків, знайдених на глибині 40 метрів в Сибіру, ​​жила в епоху пізнього плейстоцену, була розморожена та відроджена.

Черв’яки належать до давно вимерлого виду Panagarolaimus kolymaensis і насправді не були мертвими, а перебували в стані спокою, відомому як криптобіоз.

Раніше вчені мали лише докази того, що аскариди здатні залишатися в такому стані до 40 років.

Професор Теймурас Курцчалія сказав: 

“Цей маленький черв’як тепер може бути в черзі для Книги рекордів Гіннеса, залишаючись у стані замороження набагато довше, ніж хтось думав, що це можливо. Те, що його можна реанімувати через 46 000 років, мене приголомшило. Це схоже на казку про Сплячу красуню, але за набагато довший період”.

Черв’яків оживили, давши їм їжу та воду. Вони проіснували менш як місяць, але відтоді породили понад 100 поколінь нових черв’яків.

Далі команда вчених хоче з’ясувати чи існує верхня межа того, як довго черв’яки можуть залишатися в такому стані.

“Ці відкриття мають наслідки для нашого розуміння еволюційних процесів, оскільки час генерації може розтягнутися від днів до тисячоліть, а тривале виживання особин виду може призвести до відновлення вимерлих ліній”, — пишуть автори статті.

Президент США Дональд Трамп оголосив, що переговори з Китаєм щодо угоди про майбутнє TikTok розпочнуться вже найближчого понеділка або вівторка. За його словами, сторони «практично» досягли згоди щодо умов продажу американських активів популярного додатка.

На південь від німецького міста Галле, біля доісторичного озера, археологи виявили сліди систематичного добування тваринного жиру – масштабного процесу, яким, імовірно, керували неандертальці ще 125 тисяч років тому. Вчені охрестили знахідку “жировою фабрикою”, адже мова йде не про випадкову обробку туш, а про добре організовану роботу з видобутку жиру з кісток.

На початку 2025 року BlackRock Inc. припинила пошук інвесторів для підтримки багатомільярдного фонду відновлення України. Це сталось після перемоги Дональда Трампа на виборах президента США різкої зміни ставлення Білого дому до України.

У п’ятницю, 4 липня, в американському штаті Техас раптова повінь на річці Гуадалупе забрала щонайменше 24 життя. Через потужні зливи вода піднялася до критичного рівня, змиваючи будинки, автівки та наметові табори. Пошуково-рятувальні операції тривають, десятки людей вважаються зниклими безвісти.

П’ятого президента України та лідера “Євросолідарності” Петра Порошенка вкотре не випустили з України. Цього разу мовиться про візит до Мадриду на зʼїзд найпопулярнішої в Іспанії Народної партії та в Рим на Конференцію з відновлення України.