ЄС виділив 3 млн євро «незалежним» ЗМІ Росії та Білорусі
Джерело: пресслужба ЄК
Єврокомісія оголосила про виділення 3 млн євро на підтримку російських та білоруських ЗМІ, котрі працюють у країнах Євросоюзу.
ЄК закликає подавати заявки на фінансування до 14 березня.
Завдяки цій новій підтримці комісія продовжує зусилля щодо перетворення ЄС на великий центр для тих, хто прагне свободи слова та демократії, — мовиться у заяві.
За оцінкою Брюсселя, за 2024 рік до країн ЄС переїхали близько 1500 журналістів та редакцій з Росії та Білорусі.
Як розповіли в ЄК, це другий випадок надання європейських коштів на допомогу російським та білоруським ЗМІ за кордоном. Вперше таке сталося у липні 2023 року: тоді 2,2 млн євро грантів їм виділив Празький центр громадянського суспільства. Його фінансує ЄК, уряди Швеції, Чехії, Великої Британії, США та Фінляндії, а також фонди з Бельгії та Швейцарії.
Наприкінці січня Дональд Трамп зупинив на 90 днів дію всіх програм США із закордонної допомоги, зокрема й грантів, окрім Ізраїлю та Єгипту. З понеділка, 3 лютого, штаб-квартира, що займалася розподілом допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у Вашингтоні, закрита, співробітникам наказали не виходити на роботу. Сайт та обліковий запис USAID на платформі X припинили роботу.
Держсекретар США Марко Рубіо фактично очолив USAID, ставши його “діючим директором”. Повноваження щодо управління він передав іншому співробітнику Держдепартаменту. Рубіо додав, що “не мовиться про припинення діяльності USAID”. Однак, за його словами, агентство не впоралося із завданням просувати національні інтереси США, а натомість “чомусь вважає себе всесвітньою благодійною організацією”.
- Берлінське рекламне агентство Lure зробило безплатну кампанію для російського медіа Meduza, в якій використало кадри наслідків російського вторгнення в Україну.
- Водночас для обкладинки відео обрали фото Ярослава Базилевича на похороні дружини та трьох доньок, які загинули внаслідок російського удару. У відеоряді були й інші кадри наслідків вторгнення РФ в Україну.
- Згодом Міністерство закордонних справ України рішуче засудило рекламу російського видання Meduza.
Міністр міграції Швеції Юган Форсселл заявив, що “шокований і наляканий” крайньо правим активізмом свого сина-підлітка.
Посол України в Туреччині Наріман Джелялов подарував президенту Реджепу Таїпу Ердогану керамічний “Dostluk Kalkanı” (“Щит дружби”).
В ніч на 11 липня російські війська пошкодили три медичні заклади на Харківщині: пологовий будинок, стоматологічну поліклініку та міську лікарню.
Мешканець американського Детройта, відомий своєю щедрістю, влаштував для місцевих жителів “грошовий дощ” з гелікоптера. Це стало його останнім подарунком для місцевих після смерті.
У п’ятницю, 11 липня, біткоїн встановив новий історичний максимум завдяки попиту з боку інституційних інвесторів та сприятливій політиці адміністрації президента США Дональда Трампа щодо криптовалют.