Російські браконьєри завдали Азовському морю збитків на понад 4 млрд

Джерело: пресслужба Держрибагентства

Військова агресія РФ завдала значної шкоди рибному господарству України. Зокрема в Азовському морі росіяни займаються масовим незаконним виловом водних біоресурсів, грабуючи рибні багатства водойми.

У повідомленні наголосили, що тимчасова окупація РФ басейну Азовського моря унеможливила здійснення контролю за виловом водних біоресурсів у цій водоймі з боку України. Азовський рибоохоронний патруль Держрибагентства, використовуючи інформацію, викладену в мережі Інтернет про обсяги вилову риби окупантами, з урахуванням вимог законодавства, оцінив збитки, завдані рибному господарству України в Азовському морі.

За попередніми розрахунками, сума збитків, завданих рибному господарству України внаслідок незаконного вилову росіянами біоресурсів (калкана азовського, глосі, барабулі, хамси, піленгаса, саргана, ставриди, тарані, судака, оселедця, тюльки, креветок та ін.) в Азовському морі становить понад 4,1 млрд грн:

  • у 2022 році – 194,4 млн грн;
  • у 2023 році – 367 млн грн;
  • за 9 місяців 2024 року – 3 584 млн грн.

Інформацію вже надіслали до Бердянського районного відділу поліції в Запорізькій області для долучення до кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 249 ККУ.

Наразі Азовський рибоохоронний патруль спільно з іншими правоохоронними органами продовжує відстежувати факти незаконного вилову риби браконьєрами РФ у басейні Азовського моря, — запевнили у відомстві.

Читайте також: Росія завдала екологічних збитків на понад €65 мільярдів – Міндовкілля

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.