Російські браконьєри завдали Азовському морю збитків на понад 4 млрд
Джерело: пресслужба Держрибагентства
Військова агресія РФ завдала значної шкоди рибному господарству України. Зокрема в Азовському морі росіяни займаються масовим незаконним виловом водних біоресурсів, грабуючи рибні багатства водойми.
У повідомленні наголосили, що тимчасова окупація РФ басейну Азовського моря унеможливила здійснення контролю за виловом водних біоресурсів у цій водоймі з боку України. Азовський рибоохоронний патруль Держрибагентства, використовуючи інформацію, викладену в мережі Інтернет про обсяги вилову риби окупантами, з урахуванням вимог законодавства, оцінив збитки, завдані рибному господарству України в Азовському морі.
За попередніми розрахунками, сума збитків, завданих рибному господарству України внаслідок незаконного вилову росіянами біоресурсів (калкана азовського, глосі, барабулі, хамси, піленгаса, саргана, ставриди, тарані, судака, оселедця, тюльки, креветок та ін.) в Азовському морі становить понад 4,1 млрд грн:
- у 2022 році – 194,4 млн грн;
- у 2023 році – 367 млн грн;
- за 9 місяців 2024 року – 3 584 млн грн.
Інформацію вже надіслали до Бердянського районного відділу поліції в Запорізькій області для долучення до кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 249 ККУ.
Наразі Азовський рибоохоронний патруль спільно з іншими правоохоронними органами продовжує відстежувати факти незаконного вилову риби браконьєрами РФ у басейні Азовського моря, — запевнили у відомстві.
Читайте також: Росія завдала екологічних збитків на понад €65 мільярдів – Міндовкілля
- Російські окупанти публікують фотографії, на яких показують свої “трофеї” – вбитих в українських заповідниках тварин, що знаходяться на межі зникнення.
- 16 липня голова Харківської облдержадміністрації Олег Синєгубов наголосив, що російські війська цілеспрямовано обстрілює лісові насадження Харківської області, викликаючи пожежі.
- Під час конференції СОР28 очільник Міндовкілля України Руслан Стрілець і держсекретар з питань навколишнього середовища, харчування та сільських справ Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Стів Барклі підписали меморандум про співпрацю у відновленні лісів та нацпарків.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.
Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.