ЄС планує переглянути Конвенцію ООН про біженців для спрощення депортації шукачів притулку
Джерело: The Times
Європейський Союз розглядає можливість перегляду Конвенції ООН про статус біженців, щоб спростити процедуру депортації шукачів притулку. Такий крок пояснюють зростаючим навантаженням на систему притулку: лише у 2024 році ЄС отримав понад мільйон заявок.
Дедалі більше країн Євросоюзу схиляються до того, що конвенція, ухвалена у 1951 році та підписана 144 державами, вже не відповідає сучасним викликам.
У документі, підготовленому Польщею та винесеному на обговорення міністрами закордонних справ країн ЄС, зазначається, що конвенцію ухвалювали в “абсолютно іншій геополітичній ситуації, ніж сьогодні”.
Необхідно ширше розглянути спектр проблем, перед якими ми постаємо. Відсутність альтернатив прийому заяв на отримання міжнародного захисту та дотримання принципу невислання безумовно потребують ґрунтовного обговорення, – мовиться в документі, з яким ознайомилася газета.
Видання зазначає, що Європі складно боротися з потоком заявок на отримання статусу біженця. Згідно з його даними, лише у 2024 році країни ЄС отримали понад мільйон таких звернень, а зростаюче невдоволення системою притулку посилює позиції націоналістичних і радикально-популістських партій по всьому континенту.
Читайте також: В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів
- Витрати на допомогу для біженців та мігрантів у Німеччині стрімко зростають. Якщо у 2021 році на підтримку цієї категорії населення виділили 5,9 млрд євро, то минулого року сума становила вже 12,2 млрд євро — понад чверть усіх витрат на допомогу з безробіття (42,6 млрд євро).
- Міністри Європейського Союзу обговорювали способи приборкати нелегальну міграцію, зокрема відправляючи назад нелегально прибулих. Кількість мігрантів зростає, відроджуючи заклики щодо прикордонних парканів і центрів притулку за межами Європи.
- Чиста міграція до Великої Британії зросла до рекордного рівня в 504 тисячі осіб за рік, що було зумовлено збільшенням кількості громадян країн, котрі не входять до Європейського Союзу.
- Представник офісу координатора спецслужб Польщі Станіслав Жарин заявив, що упродовж багатьох років Росія застосовує різні інструменти проти західних країн, щоб послабити ЄС, НАТО чи США. Зокрема міграційний тиск росіяни використовують у гібридній війні із Заходом.
- Уряд Італії оголосив надзвичайний стан у сфері міграції після “різкого зростання” потоків через Середземне море.
На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.
Євросоюз не має змоги виключити Росію з наукового проєкту Міжнародного експериментального термоядерного реактора (ITER), зазначив єврокомісар Дан Йоргенсен.
Ісландський атлет і актор Гафтор Юліус Бйорнссон, відомий за роллю Грігора “Гори” Клігана у серіалі “Гра престолів”, 26 липня встановив новий рекорд у підйомі ваги становою тягою.
Австралійський рок-гурт King Gizzard & the Lizard Wizard повідомив про видалення своїх пісень з платформи Spotify через зв’язки засновника стрімінгової платформи з оборонною промисловістю, зокрема інвестиції у виробництво дронів.
Російські війська 27 липня атакували з безпілотника автобус у Сумській області. Згодом стало відомо про трьох загиблих внаслідок удару. Ще п’ятеро осіб зазнали поранень.