Ув’язнення обов’язкове: в Австралії посилили покарання за нацистське вітання
Джерело: BBC
В Австралії посилили покарання за використання символів чи вчинення злочинів на ґрунті ненависті. Тепер це каратиметься обов’язковим тюремним ув’язненням на термін від одного до шести років.
Нові закони прийняли після хвилі гучних антисемітських нападів, які стали головною темою для обговорення в країні. Уряд назвав поправки “найжорсткішими законами проти злочинів на ґрунті ненависті, які коли-небудь були в Австралії”.
Згідно з новими законами, демонстрація символів ненависті або виконання нацистського вітання тепер карається щонайменше одним роком ув’язнення. Інші покарання включають мінімум три роки за фінансування тероризму і шість років за ґратами за вчинення або планування терористичних актів.
Протягом останніх місяців в Австралії сталося кілька нападів на єврейські об’єкти:
- Минулого тижня в Сіднеї виявили караван, що містив вибухівку та антисемітську записку.
- За тиждень до того в Сіднеї підпалили дитячий садок біля єврейської школи і синагоги, на одній зі стін якого були помічені антисемітські графіті.
- У грудні підпалили синагогу в Мельбурні разом з парафіянами, які перебували всередині. Ніхто серйозно не постраждав.
Виконання нацистського вітання і демонстрація нацистських символів, таких як свастика, заборонені в країні з січня 2024 року і передбачають покарання у вигляді позбавлення волі строком до одного року. Нові поправки ж роблять тюремне ув’язнення обов’язковим.
“Мова йде не про політику. Мова йде про те, чи вважає австралійський парламент прийнятним виступати, погрожувати або чинити насильство проти іншої людини через те, ким вона є, кому вона молиться або кого вона любить”, – заявив міністр внутрішніх справ країни Тоні Берк.
- Президент США Дональд Трамп хоче ввести перевірку для виявлення, покарання та депортації антисемітів.
- Ілон Маск під час виступу після інавгурації Дональда Трампа зробив жест, схожий на нацистське вітання.
- Ілон Маск, американський бізнесмен і власник соцмережі X, розкритикував алгоритми платформи за те, що вони пропонують йому контент із нацистськими салютами.
Збройні сили України розповіли про інструкторів, що навчають майбутніх бійців ЗСУ.
Компанія Tesla подала позов до суду Європейського Союзу (CJEU) через тарифи блоку на імпорт електромобілів з Китаю.
Японська компанія “KAKUICHI” передала Україні три генератори нанобульбашок для тестування ефективності зрошення на українських землях.
Скрипку, виготовлену Антоніо Страдіварі у 1714 році, виставлять на аукціон Sotheby’s у Нью-Йорку 7 лютого.
В Україну вдалось повернути 8 дітей з тимчасово окупованого Криму.