Японія допоможе Україні відновити родючість ґрунтів: впровадить нанобульбашки
Джерело: Державне агентство України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм
Японська компанія “KAKUICHI” передала Україні три генератори нанобульбашок для тестування ефективності зрошення на українських землях.
5 лютого відбулася робоча зустріч Голови Держрибагентства Владислава Невеселого та першого заступника Голови Тараса Кота з представниками Японського агентства з міжнародного співробітництва (JICA) та компанії “KAKUICHI”.
Основною темою розмови стала підтримка японської сторони у відновленні та підвищенні родючості українських сільськогосподарських земель шляхом впровадження перспективної технології нанобульбашок – насичення ґрунтів киснем.
У межах пілотного проєкту японська компанія передала Україні три генератори нанобульбашок, котрі до кінця місяця планується встановити в Києві, на Одещині та Полтавщині, й дослідити їхню ефективність на українських сільгоспугіддях. Зауважується, що кожен генератор здатний забезпечити зрошенням близько 1 гектара землі.
Унікальність цієї технології полягає в тому, що вона дозволяє відмовитися від використання хімічних добрив. Натомість застосовується екологічно чистий підхід, що покращує якість води та сприяє максимальному використанню поживних речовин, які містяться в ґрунті. Вода, збагачена нанобульбашками, стимулює природний ріст рослин і сприяє відновленню ґрунту.
Особливо важливою ця технологія може стати для відновлення земель, які зазнали пошкоджень внаслідок російської агресії.
Зауважимо, на міжнародній конференції в Гельсінкі 60 країн підтримали пункт 8 Формули миру Зеленського щодо екологічної безпеки. Міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук закликала до світової консолідації для визнання екологічних злочинів РФ та створення умов для чистого майбутнього.
Додамо, згідно з першими результатами інструментально-лабораторних досліджень, які провели спеціалісти Центру досконалості протимінної діяльності та екологічної безпеки, у ґрунтах на деокупованих територіях Миколаївщини виявили підвищений вміст важких металів (миш’яку, свинцю, міді, цинку) та залишків вибухових речовин.
Довідка. Японська компанія “KAKUICHI” заснована у 1886 році як оптовий продавець будівельних матеріалів. Згодом, змінюючись під впливом часу, у 1961 році компанія перейшла у сферу виробництва. У 2016 році в рамках проєкту з реформування аграрного сектору компанія почала розвивати напрям рішень із використання водних ресурсів.
Наразі основні продукти компанії – плоскі шланги та генератори нанобульбашок для сільськогосподарського зрошення. Впровадження технологій поливних шлангів дає змогу не лише швидко будувати іригаційні системи, а й забезпечувати подачу води в необхідних обсягах туди, де її потребують, ефективніше використовуючи водні ресурси.
Водночас нанобульбашки – це надзвичайно маленькі кульки повітря, які залишаються стабільними у воді протягом тривалого часу, сприяючи кращому проникненню та дифузії поживних речовин. Це стимулює розвиток мікроорганізмів у ґрунті, підвищуючи його родючість.
- Російські окупанти публікують фотографії, на яких показують свої “трофеї” – вбитих в українських заповідниках тварин, що знаходяться на межі зникнення.
- 16 липня голова Харківської облдержадміністрації Олег Синєгубов наголосив, що російські війська цілеспрямовано обстрілює лісові насадження Харківської області, викликаючи пожежі.
- Під час конференції СОР28 очільник Міндовкілля України Руслан Стрілець і держсекретар з питань навколишнього середовища, харчування та сільських справ Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Стів Барклі підписали меморандум про співпрацю у відновленні лісів та нацпарків.
У США федеральні працівники використовують емодзі ложки, підтримуючи один одного у прагненні “встояти на позиціях”, здійснюючи супротив адміністрації Дональда Трампа та Департамент урядової ефективності (DOGE), який очолив американський винахідник та мільярдер Ілон Маск.
Сполучені Штати вперше погодилися спорядити Ізраїлю одну з найпотужніших неядерних бомб — MOAB, відому як “матір усіх бомб”. Це рішення ухвалив президент Дональд Трамп, продовжуючи свою жорстку політику на Близькому Сході.
Росія проводить приховані маневри з міжконтинентальними балістичними ракетами “Ярс” у Поволзькому регіоні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 лютого. Від початку цієї доби відбулося 89 бойових зіткнень.
Вищий антикорупційний суд 5 лютого задовольнив позов Міністерства юстиції до колишнього охоронця Віктора Януковича В’ячеслава Заневського про застосування санкції, передбаченої пунктом 1-1 частини першої статті 4 Закону “Про санкції”.