«Енергоатом» замовив переоцінку добудови Хмельницької АЕС за ₴28 млн – «Наші гроші»

Джерело: “Наші гроші

НАЕК “Енергоатом” через свою філію “ВП “Атомпроектінжиніринг” замовив роботи з оцінки вартості будівництва енергоблоків Хмельницької атомної електростанції за майже 28 мільйонів гривень.

Згідно з даними у Prozorro, компанія за 27,93 млн гривень впродовж чотирьох місяців має скоригувати техніко-економічне обґрунтування будівництва енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС.

На коригування, очікується, витратять 27,68 млн грн, а ще 246 тис. грн коштуватиме експертиза кошторисної документації від ДП “Держбудекспертиза”.

Згідно з договором, роботи оплачуватимуть протягом пів року після їхнього виконання, але виконавець може отримати 8,16 млн гривень авансу.

Виконавець — АТ “Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут “Енергопроект” — має оцінити вартість будівництва двох енергоблоків потужністю 1000 МВт, ядерне паливо ТВЗ Westinghouse для роботи енергоблоків та інфраструктуру.

Компанія отримала замовлення без торгів через “відсутність конкуренції з технічних причин”.

У 2016 році “Енергопроект” уже проводив коригування проєкту будівництва енергоблоків №3,4 ХАЕС. Тоді за це заплатили 4,82 млн грн.

У застосунку “Резерв+” запрацювало автоматичне продовження відстрочок від мобілізації для осіб з інвалідністю та студентів.

Випускниця Київського національного університету культури і мистецтв звинуватила президента закладу, співака Михайла Поплавського в сексуальних домаганнях. Про це вона повідомила у Facebook в межах ініціативи #НеМовчи.

Сьогодні, 7 лютого, у різних містах Словаччини та за її межами проходять акції протесту під гаслом “Словаччина – це Європа”. Учасники акції протесту висловлюють незгоду з політичним курсом уряду Роберта Фіцо та наголошують на тому, що Словаччина залишається невід’ємною частиною Європейського Союзу та НАТО.

Прокуратура Парижа розпочала розслідування щодо діяльності соціальної мережі X, оскільки її алгоритми, ймовірно, спотворили роботу автоматизованої системи обробки даних.

7 лютого Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка надає Міністерству культури та стратегічних комунікацій нові повноваження у сфері кінематографії.