«Словаччина – це Європа»: У Словаччині та за кордоном проходять акції протесту

Джерело: Noviny
Сьогодні, 7 лютого, у різних містах Словаччини та за її межами проходять акції протесту під гаслом “Словаччина – це Європа”. Учасники акції протесту висловлюють незгоду з політичним курсом уряду Роберта Фіцо та наголошують на тому, що Словаччина залишається невід’ємною частиною Європейського Союзу та НАТО.
Мітинги проходять у Братиславі, Кошице, Банській Бистриці, Нітрі, Трнаві, Жиліні, Попраді, а також за кордоном.
У столиці Словаччини захід організовано громадським об’єднанням “Мир Україні”, в інших містах — місцевими громадськими активістами.
На мітингах лунають гасла “Фіцо – у відставку”, “Нам соромно за Фіцо”, “Російський агент”.
Уряд звинувачує протестувальників у спробі перевороту, а Фіцо стверджує, що демонстрації нібито ґрунтуються на брехні, оскільки уряд не планує вихід Словаччини з ЄС.
-
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо звинуватив “Грузинський національний легіон” (ГНЛ), який воює на боці Збройних сил України, в намаганні здійснити спробу його повалення.
- Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо не планує йти у відставку попри масові протести, які охопили країну.
-
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що національна медична страхова компанія стала мішенню “масованої кібератаки” і натякнув на можливу причетність України. Київ заперечив ці звинувачення.
- Більше сотні словацьких фахівців у галузі психології та психіатрії звернулися до прем’єр-міністра Роберта Фіцо з відкритим листом із проханням про його відставку. Причиною такого звернення вони назвали його поведінку, зокрема напади на опозицію, критику президента України Володимира Зеленського та негативне ставлення до України.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.