Ілон Маск закликав закрити фінансовані урядом США «Радіо Свобода» та «Голос Америки»

Джерело: Ілон Маск/Х

Американський та винахідник та підприємець Ілон Маск, котрий нині очолює Департамент ефективності уряду (DOGE) підтримав закриття медіапроєктів “Голос Америки” та “Радіо Свобода”.

Колишній директор Національної розвідки США Рік Гренелл назвав видання “пережитком минулого та наповненими ультралівими активістами”, звинувачуючи в упередженості, стверджуючи, що ці медіаплатформи перетворилися на “майданчик для радикальних лівих”.

Своєю чергою, коментуючи допис, Маск закликав закрити проєкти.

Так, закрийте їх, — написав Маск. — Європа тепер вільна (якщо не рахувати задушливої бюрократії). Алло?? Ніхто більше їх не слухає, — додав він.

За його словами, там працюють “божевільні радикальні ліві люди, котрі розмовляють самі з собою, спалюючи $1 млрд на рік із грошей платників податків США”.

Додамо, раніше Маск репостив у соціальній мережі X фейковий матеріал про нібито фінансування Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) візитів західних знаменитостей до України.

Тоді як керівники Демократичної партії в Сенаті й Палаті представників Конгресу США розкритикували надмірні повноваження та можливості, якими наділив президент Трамп Департамент ефективності уряду (DOGE) на чолі з Ілоном Маском.

Дослідження виявило, що майже половина березової деревини з Росії і Білорусі, попри санкції, контрабандним шляхом потрапляє до Великої Британії.

Департамент соціального страхування Естонії оголосив про призупинення виплат компенсацій за житло та послуги перекладу для вимушено переселених осіб з України у столиці Таллінні.

Адміністрація президента США звільнила координатора, який займався збором даних про воєнні злочини, скоєні Росією під час війни проти України, та розпустила міжвідомчу групу, яку він очолював.

У Запоріжжі зросла кількість поранених унаслідок удару російським КАБом по місту 22 квітня. Серед поранених вагітна жінка та п’ятеро дітей.

Ініціатива Ілона Маска і Дональда Трампа щодо звітності федеральних службовців, що передбачала щотижневі звіти про досягнення, не виправдала очікувань. Документи, отримані The Washington Post, та інтерв’ю з урядовцями виявили, що багато чиновників ігнорували вимоги директиви.