За кордном вперше затримали колишніх військових ЗСУ та ув’язнили їх в Росії — ЗМІ
Джерело: Telegraph
Двоє колишніх колумбійських військових, Олександр Анте та Хосе Арон Медіна, які зникли в липні 2023 року, виявилися ув’язненими у Росії. Вони вилетіли з Європи до Венесуели після завершення контракту зі Збройними силами України, але невдовзі перестали виходити на зв’язок.
Після свого зникнення через 43 дні вони з’явилися у сюжеті російського державного телеканалу RT. У відео чоловіки виглядали виснаженими та наляканими, їх називали “найманцями”, а сам сюжет мав пропагандистський характер. Родичі вперше побачили Олександра та Хосе Арона після зникнення, але більше не отримували жодної інформації про них.
Як саме чоловіки потрапили з Венесуели до Москви — невідомо. Російська влада стверджує, що затримала їх у столиці, але не пояснює, як вони туди дісталися. Колумбійські дипломати також не мають чіткої відповіді.

Фото: Fermin Torrano

Фото: Fermin Torrano
Олександр та Хосе Арон перебувають у російській в’язниці та можуть отримати від 12 до 18 років ув’язнення за звинуваченням у “найманстві”. Їхній адвокат — призначений Росією державний захисник, який не говорить іспанською.
За Женевською конвенцією військові добровольці в Україні не вважаються найманцями, оскільки служать за офіційним контрактом. Випадок Олександра та Хосе Арона особливий, адже це перші іноземні військові, затримані не на полі бою, а в третій країні, яка не має відношення до війни.
У грудні команда колумбійського конгресмена Хосе Хайме Ускатегі подала скаргу до Міжнародного кримінального суду про насильницьке зникнення. Проте офіційна влада Колумбії досі не здійснила значного тиску на Росію чи Венесуелу.
- У Москві Другий Західний окружний військовий суд незаконно виніс вироки семи українським військовополоненим. Їх засудили до ув’язнення строком від 15 до 16 років, звинувативши в участі у наступальних діях Збройних сил України на території Курської області.
Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.
Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.
Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.
Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.