У Литві за тиждень пожертвували понад €1 млн на дрони для України

Джерело: LRT

У Литві в межах акції “Radarom!” за тиждень зібрали понад 1 мільйон євро на дрони та інше військове обладнання для України. Кошти надходили від громадян та бізнесу.

Дві третини зібраної суми планують витратити на безпілотники та антидронові системи литовського виробництва, а решту — на обладнання, яке виготовляють в Україні.

Кампанія цього року триватиме до 24 лютого. За два попередні роки в її межах вдалося зібрати 22,8 мільйона євро, за які придбали 17 радарів, 69 антидронових систем, 4 спеціальні машини для мобільних радарів та 1141 комплект безпекового оснащення для військових.

Акцію “Radarom!” запустили у 2023 році для збору коштів на закупівлю оборонного обладнання для ЗСУ. Її організовує литовський мовник LRT спільно з благодійними організаціями Blue/Yellow, Laisvės TV, Stiprūs kartu та громадською діячкою й журналісткою Рітою Мілюте.

  • Литва передала Україні переносні зенітно-ракетні комплекси малої дальності разом з ракетами.
  • 30 січня міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що країна погодилася надати найбільший на сьогодні пакет допомоги Україні вартістю 13,5 мільярда шведських крон (1,23 мільярда доларів).
  • Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.

Німецькі урядовці блокують постачання Туреччині близько 30 винищувачів Eurofighter через арешт мера Стамбула Екрема Імамоглу — ключового політичного суперника президента Реджепа Таїпа Ердогана.

Речник Пентагону Шон Парнелл підтвердив скорочення місії військ США в Сирії.

Поліція затримала ще двох підлітків, причетних до побиття українського військового у Києві 18 квітня.

Президент Франції Емманюель Макрон запросив науковців з усього світу приїхати працювати до Франції або Європи. Це відбулось на тлі того, як адміністрація президента США Дональда Трампа почала скорочувати фінансування університетів та науково-дослідних установ.

За даними двох досліджень, дитячі матраци та постіль виділяють токсичні хімічні речовини та антипірени, які призводять до порушення розвитку і гормональних порушень.