Експрацівниця Meta судитиметься з компанією через дискримінацію жінок
Джерело: People
Колишня працівниця Meta Келлі Стоунлейк подала позов проти компанії, звинувачуючи її в дискримінації за ознакою статі та помсті.
Вона розповіла, що два роки тому її попросили очолити запуск Horizon, амбітної платформи віртуальної реальності Meta. Однак, вона незабаром виявила, що у цьому продукті користувачі з темношкірими аватарами за лічені секунди натрапляли на расистські образи, а діти, які піддавалися сексуальним домаганням і знущанням, не були належним чином захищені.
“Коли я загострила ці проблеми, я сама стала проблемою (…). Правда не має значення для [засновника Meta] Марка Цукерберга, але вона має значення для мене. Моє привілейоване становище означає, що я маю і ресурси, і відповідальність говорити правду. Але дискримінація і вороже робоче середовище, перед чим я постала, трапляються на кожному рівні, в кожній галузі”, – каже вона.
Згідно зі скаргою, Стоунлейк, яка почала працювати в Meta (тоді ще Facebook) у 2009 році, стверджувала, що майже одразу стала свідком і жертвою “нестримної і некерованої дискримінації” і домагань.
Наприклад, у 2011 році її менеджер сказав їй, що вона не отримає підвищення, “якщо не займеться з ним сексом”. Вона також стверджує, що повідомила про його домагання, але жодних заходів компанія не вжила.
Експрацівниця сказала, що на початку своєї кар’єри вона була готова списати ці інциденти на “помилки і промахи тих людей”, але просуваючись кар’єрними сходами у компанії, вона поставала перед “постійною дискримінацією”.
Наприклад, у 2022 році, коли вона очолювала розширення платформи віртуальної реальності Meta Horizon, Стоунлейк виявила проблеми зі стабільністю та безпекою продукту, які піддали дітей “ризику негайного впливу мови ненависті, сексуальних домагань і знущань”. Але коли вона підтримала прохання колеги призупинити запуск продукту, керівництво наказало їй “змусити колегу замовкнути”. Коли вона відмовилася, її виключили з щотижневих зустрічей керівництва.
Крім того, у січні 2023 року жінці сказали, що їй відмовлять у підвищенні, оскільки документування її досягнень “викриє невдачі чоловіків-лідерів, підтримки яких вона потребує”.
Чимраз більший тиск у поєднанні з відчуттям маргіналізації, спонукав Стоунлейк попросити термінову відпустку через почуття депресії та суїцидальні думки. В лютому 2024 року її звільнили.
Келлі Стоунлейк подала позов у зв’язку зі словами Цукерберга, що компаніям нібито бракує “чоловічої енергії”.
У відповідь на цю заяву Цукерберга експрацівниця Meta сказала:
“Якщо у вас є проблема, що жінки не відчувають себе в безпеці, виконуючи свою роботу, і ваше рішення полягає в тому, щоб закликати до більшої маскулінності, це безвідповідально, безрозсудно, і це зашкодить людям”.
- Генеральний директор Meta Марк Цукерберг висловив невдоволення сучасною корпоративною культурою, заявивши, що багато компаній відходять від “чоловічої енергії”. У цьому контексті він прокоментував, як Meta вирішила відмовитися від програм різноманітності та інклюзії.
- Журнал New York Magazine опублікував жартівливе фото намазаного сонцезахисним кремом генерального директора Meta Марка Цукерберга після його заяв про те, що багато компаній відходять від “чоловічої енергії”.
- Компанія Meta повідомила, що звільнить близько 5% своїх працівників, які “найменш ефективні”. Замінити їх планують до кінця року.
- Платформа Meta відмовилась від програми забезпечення різноманітності, рівноправності та інклюзивності (DEI). Рішення вже набуло чинності.
- Meta внесла зміни до своїх правил модерації, дозволивши користувачам Facebook, Instagram і Threads звинувачувати людей у психічних розладах чи аномаліях на основі їхньої гендерної приналежності або сексуальної орієнтації. Водночас заборона на образи через психічний стан залишається чинною в інших випадках.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.