Після повернення Трампа європейці почали вважати США «необхідним партнером», а не союзником

Джерело: The Guardian

Опитування свідчать, що після того, як Білий дім знову очолює Дональд Трамп, більшість європейців розцінюють США як необхідного партнера, але не як союзника.

Опитування показало, що повернення Трампа призвело до “помітної зміни” у поглядах європейців на Сполучені Штати і навіть ті країни, які були більш дружньо налаштовані да США, більше не розглядають їх як союзника.

Опитування проводили в 11 країнах Євросоюзу, а також в Україні, Швейцарії та Великій Британії. Більшість опитаних сказали, що тепер США для Європи є “необхідним партнером”. Такі результати навіть у Польщі і Данії, де ще 18 місяців тому називали Штати союзником.

Такий термін щодо США назвали у середньому 50% опитаних європейців, тоді як лише 21% бачать у Штатах союзника.

Найбільше тих, хто вважає США “необхідним партнером” в Україні (67%), Іспанії (57%) та Естонії (55%).

Фото: theguardian.com

Найнегативніше до переобрання Трампа ставляться у Західній Європі.

Найбільше тих, хто вважає, що Трамп завдасть шкоди їхній країні, у Данії, Німеччині, Великій Британії. Натомість в Угорщині, Польщі та Румунії більшість респондентів вважають, що президентство Трампа піде на користь їхнім країнам.

На думку співавтора докладу Європейської ради з міжнародних відносин (ECFR) Артуро Варвеллі, такі дані свідчать про крах довіри до зовнішньої політики Вашингтона та можуть знаменувати “ймовірний крах трансатлантичного альянсу”.

“Це відкриття саме собою повинно справді змусити задуматись про необхідність для Європи проявити більший прагматизм та автономію у своїх глобальних відносинах як засіб захисту своїх громадян та своїх цінностей у майбутній період”.

Також у респондентів запитали щодо дій Трампа для припинення війни в Україні. Більшість чи відносна більшість відповіли, що “компромісне врегулювання” це те, чого може досягти президент США.

Водночас низка країн, зокрема Естонія, Данія, Велика Британія та Португалія, наполягали, що ЄС повинен підтримувати Київ, а не прагнути миру.

При цьому погляди європейців на те, що буде після війни, суттєво відрізняються. 47% французів та 50% італійців відповіли, що їм важко розглядати Україну як частину Європи, а в Болгарії та Угорщині більшість опитуваних бачать Росію соратником ЄС, а не противником.

Японія звернулася до адміністрації Дональда Трампа з проханням звільнити японські компанії від запроваджених США мит на сталь і алюміній, які набудуть чинності 12 березня.

Астрономи значно підвищили ймовірність прямого зіткнення астероїда 2024 YR із Землею у 2032 році.

12 лютого, під час 26-го засідання Контактної групи з питань оборони України, міністр оборони Британії Джон Гілі заявив, що Лондон спорядить на підтримку України новий пакет військової допомоги, що включатиме танки, артилерію, ракети та інші типи озброєнь. Також пакет міститиме контракти на обслуговування раніше спорядженої техніки.

Лідер “Європейської Солідарності Петро Порошенко заявив, що йому відмовили у виїзді на Мюнхенську безпекову конференцію.

У 14 місцях Чорного моря зафіксовано нові випадки викидів мазуту, який потрапив у воду після аварії двох російських танкерів 15 грудня.