У горах Буковини лісівники зафільмували рідкісну червонокнижну рись

Джерело: Чернівецька обласна рада

У горах Чернівецької області у фотопастку лісівників потрапила рідкісна червонокнижна рись.

“Кішка-привид. Рідкісна червонокнижна рись потрапила у фотопастку в Усть-Путильському лісництві. У горах ця плямиста хижачка зазвичай мешкає у важкодоступних місцях, на висоті понад 1000 метрів, проте під час полювання може спускатися нижче, де менше снігу. Саме на такій ділянці вдалося “впіймати” на фотопастку цього найбільшого представника котячих в Україні”, – йдеться у дописі.

Як зазначається, Карпати та Полісся – єдині регіони в Україні, де ще можна зустріти рись євразійську.

Лісівники зауважили, що із самого ранку рись повернулася до місця, де раніше залишила недоїдену здобич. На відео видно, що тварина снідає з особливою обачністю, постійно оглядаючи територію навколо.

“Рись – це найобережніший хижак в українських лісах. Саме тому її часто називають “привидом”, адже зустріти цю тварину в дикій природі – справжня рідкість. По-перше, рись веде усамітнене та потаємне життя і при першому шелесті зникає у хащах. По-друге, її чудово маскує плямисте забарвлення”, – додали в облраді.

Цікаво, що у кожної рисі плями унікальні, як відбитки пальців у людини. Це одна із особливостей, на яку звертають увагу фахівці під час обліку тварин. За даними Південно-Західного міжрегіонального управління ЛМГ, на території Чернівецької області мешкає близько 50 особин цього рідкісного хижака. Загалом у Карпатах налічується не більше 430 рисей. Однак через їхній потаємний спосіб життя точний облік залишається складним завданням.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.