РФ припинить вогонь, коли США обмежать здатність Києва захищатися – WSJ

Джерело: WSJ

Росія готова припинити вогонь лише за умови, що Сполучені Штати припинять надавати військову допомогу Україні та обмежать оборонні можливості. Як мінімум, Москва прагне перетворити Україну на “нейтральну державу” з урядом, лояльним до Кремля, котра залишатиметься вразливою до російської військової агресії.

Видання зазначає, що Путін тривалий час прагнув прямих переговорів зі Сполученими Штатами, виключаючи Україну та її європейських союзників. Нещодавня заява президента США Дональда Трампа про початок мирних переговорів з Росією щодо України свідчить про значний дипломатичний зсув у цьому напрямку. Європейські посадовці та президент України Володимир Зеленський висловили занепокоєння, наголошуючи на необхідності їхньої участі в таких переговорах.

Нині аналітики прогнозують тривалі переговори, під час яких Путін використовуватиме військові досягнення Росії для отримання вигідних умов. Адміністрація Трампа, включаючи ключових посадовців, таких як державний секретар Марко Рубіо та директор ЦРУ Джон Реткліфф, очолить ці переговори. Трамп та міністр оборони Піт Гегсет визнали, що повернення України до кордонів 2014 року є нереалістичним, що сигналізує про можливу зміну політики США. Сполучені Штати запевнили, що продовжують підтримувати Україну, однак, виключили можливість членства в НАТО.

Тоді як європейські лідери стурбовані тим, що така угода може підірвати суверенітет України та створити прецедент для інших авторитарних режимів. Голова Секретної розвідувальної служби Великої Британії Річард Мур закликав США не дозволити Росії досягти успіху в Україні, попереджаючи, що такий результат може підбадьорити авторитарні режими по всьому світу та поставити під загрозу трансатлантичну безпеку.

Своєю чергою, українські військові висловлюють занепокоєння, що припинення вогню або поступки лише відкладуть майбутні збройні протистояння з Росією. Більшість українців підтримують завершення війни лише за умови повернення окупованих територій, що аналітики вважають нереалістичним.

І поки Зеленський намагається зміцнити позиції України через військові та дипломатичні заходи, водночас підхід Трампа ризикує призвести до зменшення військової допомоги з боку США, що потенційно може послабити обороноздатність України, котра досі залежить від західної підтримки.

Тим часом Росія святкує перспективу зустрічі Трампа та Путіна, сподіваючись на сприятливе рішення, яке забезпечить інтереси Москви.

Згідно з даними американської розвідки, глава РФ Володимир Путін досі прагне захопити всю територію України, попри початок переговорів з адміністрацією президента США Дональда Трампа щодо завершення війни. Про це повідомляє NBC News із посиланням на чотирьох представників західних спецслужб і двох членів Конгресу США.

Міністерство охорони здоров’я спільно з правоохоронцями перевіряють законність рішень медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) про встановлення інвалідності посадовцям державних органів. Уже скасовано 281 рішення.

Китай підтримує усі зусилля, спрямовані на мирні переговори щодо України, заявив міністр закордонних справ КНР Ван І на засіданні Ради Безпеки ООН.

Інтерпол дозволив Україні використовувати його механізми для розслідування воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не заперечує проти розміщення в Україні військ європейських країн, як пропонували лідери Франції та Великої Британії.