Трамп «не проти» повернути Росію до G7

Джерело: Reuters

Президент США Дональд Трамп зголосився повернути Росію до складу G7. Виступаючи в Білому домі перед журналістами, він також наголосив, що вважає видворення Росії з “Великої сімки” помилкою.

Ідею про повернення РФ до G7 Трамп висував і раніше — у червні 2020 року. Тоді президент США наголошував, що такий крок відповідає здоровому глузду, проте інші країни-учасниці ініціативу не підтримали.

Група G7 об’єднує сім найбільших економік світу: США, Велику Британію, Францію, Німеччину, Італію, Канаду та Японію. Росія приєдналася до цього клубу в 1997 році, перетворивши його на G8. Однак у 2014 році, після анексії Криму, Росію виключили з об’єднання.

12 лютого Дональд Трамп провів телефонну розмову з Володимиром Путіним. Під час діалогу, за словами американського лідера, сторони домовилися розпочати переговори щодо припинення російсько-української війни. Кремль у своїй заяві поспішив наголосити, що глави держав нібито обмінялися запрошеннями для візитів один до одного.

Того ж дня Трамп поговорив і із президентом України Володимиром Зеленським. Наступного дня, 13 лютого, американський президент заявив журналістам, що Україна буде “невід’ємною частиною будь-яких переговорів із Москвою” щодо врегулювання війни. Однак у Європі розцінили дії Трампа як  “зраду” та висловили побоювання, що Вашингтон може піти на поступки Москві.

Читайте також: «Найбільша зрада союзника з 1945 року» – британський політик про угоду Трампа з Путіним

Адміністрація Трампа передала Україні “покращений” проєкт угоди між країнами про рідкісноземельні метали після того, як Володимир Зеленський розлютив президента Дональда Трампа, відхиливши його початкову пропозицію, повідомили український та американський посадовці, а також три обізнані джерела. З’ясувалося, що це вже третій запропонований проєкт угоди. Спершу український президент відмовився підписувати угоду через “нестачу часу на ознайомлення”, тоді як вже у Мюнхені, отримавши другу угоду з пом’якшеними пунктами, вказав, що взагалі “не має права” підписувати таку угоду без нібито погодження Радою. До цього Зеленський не поінформував партнерів про “такі деталі” попри те, що сам запропонував українські надра в обмін на допомогу.

Демонструючи свою позицію та висловлюючи єдність у підтримці України у боротьбі з агресією РФ третій рік поспіль, 24 лютого о 12:00 понад 50 латвійських ЗМІ, а також суспільні медіа Литви та Естонії відтворять гімн України.

20 лютого президент Володимир Зеленський провів зустріч зі спеціальним представником Президента США з питань України Кітом Келлогом. Сторони зокрема обговорили ситуацію на полі бою, питання повернення усіх наших полонених, а також дієві гарантії безпеки.

Італійський дім моди Gucci офіційно зареєстрував торгову марку в російській Федеральній службі з інтелектуальної власності.

Міністр фінансів США Скотт Бессент дав зрозуміти, що пом’якшення санкцій проти Росії може бути предметом переговорів. За його словами, Вашингтон може як посилити, так і послабити санкції залежно від готовності Росії до переговорів.