На ЧАЕС є ймовірність витоку радіоактивних речовин – головний інженер ЧАЕС Тітарчук
Джерело: Укрінформ
Після того як російський дрон влучив в укриття ЧАЕС, є ризик вивільнення радіоактивних речовин за певних обставин, але наразі рівень радіації не перевищує норму. Про це під час брифінгу на ЧАЕС повідомив головний інженер станції Олександр Тітарчук.
“Укриття вже старе. Йому скоро буде 40 років і для того, щоб забезпечити безпеку, світова спільнота виділяла кошти, побудували безпечний новий конфайнмент, який дуже дорогий і коштував дуже багато для нас сил і в тому числі здоров’я наших всіх робітників. Це по-перше. По-друге, укриття (після влучання російського дрона – ред.) перестало виконувати свою функцію. Тепер є ймовірність виходу радіоактивних речовин в силу тих чи інших дій, які можуть бути на старому об’єкті укриття”, – розповів Олександр Тітарчук.
Головний інженер підкреслив, що наразі ситуація контрольована.
“Перевищення контрольних рівнів стосовно радіаційного фону на майданчику не зафіксовано. Фон не змінився”, – зазначив Тітарчук.
Його слова підтвердив голова Державної служби надзвичайних ситуацій України Андрій Даник.
“На промисловій площадці радіаційний фон в нормі. Ми здійснюємо моніторинг за рахунок наших підрозділів Державної Гідрометеорологічної служби ДСНС України по всій країні – фон всюди в нормі”, – сказав Даник.
За його словами, активну пожежу вдалося ліквідувати. Проте на місці влучання досі працюють рятувальні підрозділи.
Він зазначив, що рятувальники займаються укріпленням металевих конструкцій і догашенням утеплювача, який все ще тліє в деяких місцях. За його словами, висота досягає понад 100 метрів, а погодні умови додають складнощів: мінусова температура та постійний сніг.
Григорій Іщенко, голова Державного агентства зони відчуження, додав, що наслідки влучання могли б бути катастрофічними.
“Якщо б, скажімо, дрон влучив метрів 15 в убік над старим укриттям, то була б радіаційна аварія і іншої зовсім категорії”, – зазначив Іщенко.
- У ніч на 14 лютого Росія безпілотником атакувала Чорнобильську атомну електростанцію.
- З початку повномасштабної війни в Україні виникла проблема з “поселенням” людей у Чорнобильській зоні відчуження для отримання щомісячних виплат від держави. Це коштувало бюджету 15 мільярдів гривень на рік.
Дані про надання або зміну групи інвалідності автоматично відображатимуться в застосунку для військовозобов’язаних “Резерв+”.
У сербському місті Крагуєваць відбувся масовий антиурядовий протест через обвал даху на залізничному вокзалі в Новому Саді в листопаді 2024 року, внаслідок якого загинуло 15 осіб.
Будівництво заводу боєприпасів Rheinmetall в Україні, який було анонсовано рік тому, розпочне свою роботу в 2026 році. Про це повідомив генеральний директор німецької збройової компанії Армін Папперґер.
Державний секретар у закордонних справах Великої Британії Девід Леммі застеріг від повернення до нових Мінських угод, говорячи про можливі гарантії безпеки для України.
У суботу, 15 лютого, російські окупанти атакували з безпілотника автомобіль волонтерки, яка везла гуманітарну допомогу до Антонівського старостату.