Лідери Європи не мають спільної думки щодо розгортання військ в Україні – Reuters

Джерело: Reuters

За даними ЗМІ, європейські лідери на зустрічі у Парижі 17 лютого, не дійшли спільної згоди щодо розгортання миротворчих сил в Україні.

За даними джерел, це питання не знайшло підтримки всіх присутніх на зустрічі. Натомість всі погодились, що потрібно збільшити витрати на оборону континенту, що неможливе перемир’я в Україні без мирної угоди, і що Європа готова надати гарантії безпеки, які залежатимуть від рівня підтримки США.

“Ми погоджуємось з президентом Трампом щодо підходу “мир через силу””, – сказав один з європейських посадовців.

Зустріч у Парижі організував президент Франції Емманюель Макрон після того, як США анонсували зустріч з РФ у Саудівській Аравії без участі України.

За даними Франції та США, Макрон спілкувався з президентом США Дональдом Трампом перед зустріччю з європейськими колегами. У Білому домі наголосили, що був “дружній дзвінок” у межах якого обговорювали саміти у Парижі та Ер-Ріяді.

Президент України Володимир Зеленський також повідомив, що мав розмову з Макроном щодо гарантій безпеки.

Британський прем’єр Кім Стармер перед зустріччю у Парижі висловив готовність розгорнути війська Сполученого Королівства в Україні, наголосивши, що США повинні забезпечити безпеки європейським силам в Україні.

Але, зазначили в агентстві, розгортання миротворчих військ в Україні може не лише збільшити ризик прямого зіткнення Європи з Росією, а й розтягне європейські армії, арсенали яких виснажені постачанням Україні.

Також під питанням те, як країни Європи фінансуватимуть таку підтримку.

Заява Стармера щодо розгортання військ в Україні, ймовірно, створила розмежувальну лінію між учасниками зустрічі у Парижі, в якій взяли участь також канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем’єр-міністерки Італії та Данії Джорджія Мелоні і Метте Фредеріксен, та прем’єр-міністри Польщі й Іспанії Дональд Туск і Педро Санчес.

Шольц наголосив, що мирна угода без згоди України неможлива, і додав, що без такої угоди навряд чи Німеччина розгорне свої війська.

Разом з Туском він наголосив, що ЄС потрібно пом’якшити деякі правила, щоб збільшити витрати на оборону.

За даними джерел, Мелоні теж не підтримала розгортання військ в Україні.

“(Гіпотеза) розгортання європейських солдатів в Україні здається мені найважчою, і, можливо, найменш ефективною, тому я теж висловила сумнів Італії”, – сказала вона, відповідно до джерел.

Фредеріксен сказала, що відкрита до обговорень миротворчих сил в Україні і що Європа повинна посилити підтримку Києва, збільшуючи при цьому витрати на внутрішню оборону.

Коли російські війська стрімко зайшли в українські міста та села на початку 2022, більшість українців не встигли виїхати на підконтрольну територію. Відтак сотні тисяч громадян опинилися відірваними від нормального життя — без зв’язку й роботи, під постійним тиском окупантів, які продовжують вести тихий терор в окупації з викраденнями й стратами цивільних.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про ймовірний розстріл військовополонених десантників на Курському напрямку. Омбудсмен вже звернувся до ООН та Червоного Хреста.

11 років тому, у лютневі дні 2014 року, Віктор Янукович готував свою втечу з України. Попри заяви про намір залишитися в країні, він таємно організовував евакуацію цінностей із резиденції в Межигір’ї та координував шляхи відступу. Букви згадують перебіг подій і трагічні для нашої держави наслідки загравання Януковича з Росією. 

Фрідріх Мерц, консервативний опонент Ангели Меркель, має всі шанси стати наступним канцлером Німеччини. Водночас, ультраправа партія “Альтернатива для Німеччини” (AfD) очікує історичного прориву.

Мікропластик проникнув у всі куточки Землі — від арктичної мерзлоти до організмів морських тварин. Він також виявлений у людських тілах.