Путін не відмовився від планів захопити всю Україну – розвідка США

Джерело: NBC News

Згідно з даними американської розвідки, глава РФ Володимир Путін досі прагне захопити всю територію України, попри початок переговорів з адміністрацією президента США Дональда Трампа щодо завершення війни. Про це повідомляє NBC News із посиланням на чотирьох представників західних спецслужб і двох членів Конгресу США.

У нас немає жодних даних, що Путін зараз зацікавлений у справжній мирній угоді, — зазначив один із представників Конгресу.

18 лютого Путін відправив свою делегацію до Ер-Ріяда на зустріч із представниками США. Головною темою переговорів було можливе припинення війни проти України. Однак, за словами джерел NBC, розвідувальні дані свідчать, що Путін досі сподівається “перечекати Україну та Європу”, розраховуючи у майбутньому захопити всю країну.

Він вважає, що перемагає, — заявив один із представників західної розвідки, додавши, що значні втрати російської армії не змусили Путіна переглянути свої цілі або припинити бойові дії.

Путін може використовувати переговори як тактичну паузу для відновлення армії та посилення своїх позицій. За словами джерел, навіть якщо Кремль погодиться на припинення вогню або тимчасову мирну угоду, це може бути лише спробою виграти час для перегрупування сил.

Західні офіційні особи сумніваються, що господар Кремля готовий до реальних поступок або довгострокового миру. Вони вважають, що переговори з Москвою спрямовані радше на з’ясування можливих поступок Заходу та спробу повернення Путіна на міжнародну арену, де його ізоляція лише посилилася після повномасштабного вторгнення в Україну.

Представники західної розвідки наголошують, що Путін не планує виводити війська з України або скорочувати військову присутність у західних регіонах Росії. Навпаки, його впевненість лише зросла після заяв деяких представників адміністрації Трампа про те, що США не розглядають членство України в НАТО як реальний варіант врегулювання.

Його цілі залишаються максималістськими, — акцентував один із розвідників.

За даними американських посадовців, розвіддані від союзників та власні спостереження підтверджують, що Путін зберігає свої амбіції щодо України. Представники Конгресу та один із колишніх високопосадовців адміністрації президента зазначили, що ця стратегія залишалася незмінною і в останні місяці президентства Джо Байдена, і після передачі влади Дональду Трампу.

18 лютого у столиці Саудівської Аравії відбулися перші з початку війни прямі переговори між делегаціями Росії та США. Bloomberg повідомив, що участь України відхилила як Москва, так і Вашингтон, попри ініціативу принца Саудівської Аравії запросити Володимира Зеленського до діалогу.

Представниця Держдепу США Теммі Брюс повідомила, що сторони домовились “викорінити фактори, які викликають дратування у наших двосторонніх стосунках, з метою ухвалення заходів, необхідних для нормалізації роботи наших дипломатичних місій”.

Також Штати та Росія домовились призначати команди для перемовин щодо України, аби працювати над “якнайшвидшим припиненням конфлікту в Україні так, шоб це було стійким та прийнятим для всіх сторін”. Брюс додала, що сторони домовились розглянути майбутню співпрацю з питань геополітики, а також історичних економічних та інвестиційних можливостей, які виникнуть після завершення війни в Україні.

Водночас, як заявив помічник президента Росії Юрій Ушаков, наразі зарано говорити про зближення позицій Москви та Вашингтона.

Читайте також: Девід Камерон: «Путін вірить, що може перечекати свою війну в Україні. Він помиляється»

Третина американців попалася на російську дезінформацію та інші фейкові заяви в Інтернеті. Про це свідчить національне опитування YouGov, проведене на замовлення компанії NewsGuard, котра спеціалізується на перевірці достовірності інформації.

У США стався конфлікт між мільярдером Ілоном Маском і міністром фінансів Скоттом Бессентом через кадрове рішення президента Дональда Трампа. Між двома посадовцями відбулася публічна сварка, що призвела до фізичного втручання помічника. 

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будрис заявив, що не може бути й мови про визнання анексії Криму й сказав, що це “відкриває пекло”.

У перший візит президента України до ПАР із моменту встановлення дипломатичних відносин між двома державами, Володимир Зеленський передав Сирілу Рамафосі список із 400 українських дітей, викрадених Росією.

В Києві зросла кількість жертв внаслідок російської атаки — рятувальники деблокували з-під завалів тіло ще 1 людини.