Південна Корея хоче прийняти з України північнокорейських військовополонених

Джерело: Bloomberg

Південна Корея заявила, що готова надати притулок північнокорейським військовим, яких взяли в полон українські військові, якщо вони бажають перейти на бік Сеула.

У заяві Міністерства закордонних справ Південної Кореї зазначається, що відповідно до конституції країни, північнокорейці вважаються громадянами Південної Кореї. У відомстві підкреслили, що повага до вільного волевиявлення відповідає міжнародному праву, і додали, що полонених не слід повертати туди, де існує загроза переслідувань.

Сеул повідомив, що вже доніс свою позицію до української сторони та продовжить необхідні консультації. Це рішення стало реакцією на повідомлення про те, що один із полонених північнокорейських солдатів заявив в інтерв’ю газеті Chosun Ilbo про намір просити притулок у Південній Кореї.

Раніше Україна повідомила, що взяла в полон двох північнокорейських військових, які воювали на боці Росії в Курській області. Київ заявив, що готовий повернути їх у межах можливого обміну, якщо Пхеньян зможе організувати повернення українських військових, які перебувають у російському полоні.

За словами президента Володимира Зеленського, в боях у Курській області було вбито або поранено близько 4000 північнокорейських солдатів. Загалом КНДР направила на війну проти України близько 12 000 військових.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не поїде до Росії для участі у святкуванні Дня перемоги 9 травня.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що команди України та Сполучених Штатів Америки працюють над проєктом угоди. Про це президент розповів під час вечірнього звернення 21 лютого.

Очільник Департаменту ефективності уряду США (DOGE) та радник Дональда Трампа, Ілон Маск, пояснив, чому змінив своє ставлення до України після початку російського вторгнення, звинувативши у цьому українську владу.

20 лютого німецька поліція затримала 18-річного громадянина Росії, якого підозрюють у підготовці “політично вмотивованого нападу” в Берліні.

США повідомили, що розглядають можливість припинення участі в міжнародних зусиллях щодо судового переслідування Росії вторгнення в Україну.