За три роки війни в Україні майже 150 журналістів постраждали при виконанні обовʼязків

Джерело: “Репортери без кордонів

За даними міжнародної організації “Репортери без кордонів” (RSF), з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну майже 150 журналістів постраждали, виконуючи свої професійні обов’язки.

“Висвітлювати війну в Україні означає ризикувати своїм життям. Вбиті, поранені, взяті в заручники, затримані, зниклі безвісти – з 24 лютого 2022 року RSF зафіксувала майже 150 журналістів, які стали жертвами російських зловживань під час виконання своєї роботи, на основі інформації, зібраної за підтримки українського партнера RSF, Інституту масової інформації (ІМІ)”, – повідомила регіональна представниця RSF в Україні Полін Мофре.

За майже три роки війни росіяни вбили 13 журналістів. Ще 47 українських та іноземних медійників отримали поранення через обстріли з боку армії РФ.

18 українських журналістів, які були затримані на тимчасово окупованих територіях за відмову співпрацювати, перебувають за ґратами. Вони утримуються в нелюдських та принизливих умовах, часто за тисячі кілометрів від України, і деяким з них відмовляють у наданні медичної допомоги, зазначає RSF.

Одна українська журналістка наразі вважається зниклою безвісти. Жанна Кисельова, головна редакторка газети «Каховська зоря», яка була закрита після вторгнення 24 лютого 2022 року, була заарештована російсько-окупаційними військами 27 червня 2024 року у своєму будинку в Каховці, Херсонська область. РФ досі не надала жодної інформації щодо її місцеперебування чи місця затримання.

Організація повідомляє, що за три роки війни зафіксувала 23 російські удари по українських теле- та радіовежах. Ці об’єкти ставали прямими цілями в рамках стратегії Росії, спрямованої на припинення поширення незалежних новин. Деякі вежі, зокрема харківська, зазнали кількох обстрілів. RSF передала докази цих атак на медіаінфраструктуру до Міжнародного кримінального суду (МКС) як підтвердження воєнних злочинів.

За даними Інституту масової інформації, від початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року в Україні припинили роботу 329 медіа.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не поїде до Росії для участі у святкуванні Дня перемоги 9 травня.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що команди України та Сполучених Штатів Америки працюють над проєктом угоди. Про це президент розповів під час вечірнього звернення 21 лютого.

Очільник Департаменту ефективності уряду США (DOGE) та радник Дональда Трампа, Ілон Маск, пояснив, чому змінив своє ставлення до України після початку російського вторгнення, звинувативши у цьому українську владу.

20 лютого німецька поліція затримала 18-річного громадянина Росії, якого підозрюють у підготовці “політично вмотивованого нападу” в Берліні.

США повідомили, що розглядають можливість припинення участі в міжнародних зусиллях щодо судового переслідування Росії вторгнення в Україну.