WP: Пентагон отримав розпорядження розробити план масштабного урізання витрат

Джерело: The Washington Post

Адміністрація Дональда Трампа наказала Міністерству оборони США підготувати план щорічного скорочення оборонного бюджету на 8% протягом наступних п’яти років. Відповідну директиву, датовану вівторком, отримали високопосадовці Пентагону.

Попри загальну тенденцію до зростання військових витрат, запропоновані зміни можуть спричинити внутрішній спротив та викликати запеклу опозицію в Конгресі з боку як демократів, так і республіканців.

Зокрема, Піт Гегсет просить підготувати варіанти скорочень витрат Пентагону до 24 лютого і наводить список з 17 категорій, які адміністрація Трампа хоче вилучити з бюджету. Серед них – операції на південному кордоні США, модернізація ядерної зброї та протиракетної оборони, а також придбання безпілотників односторонньої дії та інших боєприпасів.

Очікується, що у 2025 році військовий бюджет США складе близько $850 млрд. Водночас на Капітолійському пагорбі схвалено, що значні витрати необхідні для стримування загроз, зокрема з боку Китаю та Росії. Якщо приймуть запропоновані скорочення, то рішення включатимуть десятки мільярдів доларів зменшення щорічного фінансування.

Окрім бюджетних урізань, адміністрація Трампа також запустила процес звільнення тисяч співробітників Міністерства оборони, які перебувають на випробувальному терміні. Цей процес курує компанія U.S. DOGE Service, котрий очолює Ілон Маск.

Загалом Міністерство оборони США має понад 900 000 цивільних співробітників, більшість з яких – ветерани. Водночас скорочення поки що не торкнуться 1,3 млн військових, котрі перебувають на дійсній службі, та ще 800 тис. осіб у Національній гвардії та резерві.

Глава Пентагону Піт Гегсет у своєму меморандумі назвав скорочення бюджету частиною політики Трампа “мир через силу”. Попри те, що раніше республіканці виступали за розширення військових витрат, Гегсет наголосив на необхідності реформування.

Це буде найбільше скорочення військового бюджету з 2013 року, коли Пентагон пережив так звану “секвестрацію” через автоматичне урізання витрат, що викликало кризу в армії та негативну реакцію серед політиків обох партій.

Пентагон поки не дав офіційної відповіді на розпорядження, однак експерти прогнозують, що запропоновані скорочення зустрінуть сильний спротив у Вашингтоні.

За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.

Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.

Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.

Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.