США можуть спробувати укласти спрощену угоду з Україною щодо корисних копалин – Reuters

Джерело: Reuters

Адміністрація Трампа розглядає можливість укладання спрощеної угоди з Україною щодо корисних копалин, щоб спершу досягти швидких домовленостей, а потім обговорити детальні умови, зокрема, якою частиною ресурсів України будуть володіти США.

Це сталося після того, як Зеленський відхилив пропозицію США про отримання 50% критично важливих корисних копалин України, включно з графітом, ураном, титаном і літієм.

Цей варіант є лише одним із кількох, які зараз розглядає Білий дім для укладання угоди з Україною найближчими тижнями. Така швидкість вважається винятковою для складного сектору, де зазвичай домовленості досягаються між приватними та державними компаніями, а не на міжурядовому рівні, зазначає видання.

Новий спрощений підхід дозволить Сполученим Штатам уникнути багатьох юридичних та логістичних перешкод, водночас надаючи більше часу для обговорення деталей плану, зокрема питання розподілу доходів.

“США історично не використовували обмін природних ресурсів на допомогу, але це випробуваний і перевірений інструмент у китайській політиці щодо корисних копалин”, – зазначила Грейслін Баскаран, директорка програми безпеки критично важливих корисних копалин Центру стратегічних і міжнародних досліджень.

За словами Тайсона Баркера, колишнього заступника спеціального представника США з питань економічного відновлення України, Україна прагнула зміцнити економічні та безпекові зв’язки зі Сполученими Штатами та шукала способи визнати значні американські інвестиції, вже вкладені у її майбутнє.

“Українці більш ніж готові надати додаткові переваги Сполученим Штатам у вигляді привілейованого пільгового доступу до критично важливих мінеральних ресурсів на знак визнання мільярдів доларів, які американські платники податків вклали в Україну”, – сказав Баркер.

Баркер також зазначив, що аналогічні умови слід буде запропонувати й іншим державам, які суттєво підтримали Україну під час війни, серед яких Канада, Велика Британія, Японія та країни ЄС.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.