Глава Renault не виключає повернення компанії на ринок Росії

Джерело: Лука де Мео в інтерв’ю Financial Times

Генеральний директор Renault Лука де Мео не відкидає можливості повернення компанії до Росії.

Я вважаю, що краще дивитися в майбутнє, ніж наздоганяти минуле — але ми люди бізнесу. Коли бачиш бізнес-можливість, її потрібно використати, — сказав де Мео.

Раніше фінансовий директор Renault Тьєррі П’єтон на пресконференції, присвяченій фінансовим результатам компанії, заявив, що ймовірність повернення французького автовиробника до Росії у форматі, який передбачався при виході в 2022 році, є вкрай низькою.

Renault продала контрольний пакет акцій російського “АвтоВАЗу” у травні 2022 року, залишивши за собою опціон на викуп протягом шести років, що дозволяє компанії потенційно повернутися на російський ринок.

П’єтон зазначив, що наразі зарано ухвалювати будь-які рішення, оскільки ще невідомо, як розвиватиметься ситуація з Росією та чи будуть зняті санкції. Відповідаючи на запитання про можливі сценарії повернення на російський ринок, фінансовий директор Renault наголосив, що ймовірність активації угоди з “АвтоВАЗом” є вкрай низькою.

Я вважаю, що надзвичайно малоймовірно, що якщо ми колись повернемося до Росії, то це буде саме на тих умовах, які прописані у контракті щодо викупу, — додав він.

Тим часом у четвер французький автовиробник прозвітував про рекордний операційний прибуток за всю свою історію, що стало можливим завдяки зниженню витрат і випуску нових моделей.

Операційний прибуток Renault за 2024 рік зріс на 3,5% проти минулого року і досяг 4,3 мільярда євро ($4,49 мільярда), перевищивши прогноз компанії, що становив 4,2 мільярда євро.

Річна виручка Renault збільшилася на 7,4% і склала 56,2 мільярда євро, що також перевищило середню оцінку аналітиків у 54,5 мільярда євро.

Читайте також: Росія сподівається на повернення нафтових компаній США на ринок – NYT

Раніше повідомляли, що західні компанії, які залишили російський ринок після початку повномасштабного вторгнення в Україну, можуть відновити свою діяльність у країні. Серед тих, хто розглядає повернення, аналітики називають такі американські бренди, як PepsiCo, Coca-Cola, Apple, Microsoft, Nike, Ford, а також платіжні системи Visa та MasterCard, каже російський політолог Вадим Сіпров.

 

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.