«Укренерго» продовжило відключення для промисловості: обмеження триватимуть 14 годин
Джерело: Укренерго
У НЕК “Укренерго” повідомили, що в усіх регіонах України 21 лютого застосовуватимуть графіки відключення електроенергії для промисловості та бізнесу. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.
Час застосування обмежень з 6:00 до 20:00
Причина тимчасового запровадження обмежень – пошкодження енергооб’єктів під час попередніх російських ракетно-дронових атак. Нині енергетики працюють над тим, щоб якнайшвидше повернути в роботу пошкоджене ворогом обладнання
Разом з тим, відключення для побутових споживачів наразі не прогнозуються.
Час застосування та обсяг обмежень протягом доби можуть змінитись.
У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо, не вмикати кілька потужних електроприладів одночасно.
Зауважимо, у ніч на 20 лютого 2025 року російські війська здійснили комбінований удар ракетами різних типів повітряного, наземного та морського базування по об’єктах критичної інфраструктури на Харківщині.
Загалом застосовано до 14 ракет: крилаті — Х-101/Х-55см (пуски із Волгоградської обл.), Калібр/Іскандер-К (із акваторії Чорного моря/Криму); балістичні — Іскандер-М/KN-23 (пуски — Воронезька обл.). Інформація щодо результатів бойової роботи та наслідків ракетного удару не оприлюднюється.
Крім того, ворог атакував 161-м ударним БпЛА типу Shahed та дронами-імітаторами інших типів із напрямків: Міллерово, Орел, Брянськ, Курськ, Приморсько-Ахтарськ — РФ.
До відбиття повітряного нападу противника залучались авіація, зенітні ракетні підрозділи, засоби РЕБ та мобільні вогневі групи Повітряних Сил та Сил оборони України.
Підтверджено збиття 80-ти ударних БпЛА типу Shahed та безпілотників інших типів у Харківській, Полтавській, Сумській, Київській, Черкаській, Чернігівській, Кіровоградській, Дніпропетровській, Херсонській, Миколаївській та Одеській областях. Тоді як 78 ворожих безпілотників-імітаторів — локаційно втрачені (без негативних наслідків).
Додамо, що уночі 11 лютого російські окупаційні війська атакували ракетами Полтавську область. Як наслідок – кілька населених пунктів залишились без газу.
Раніше “Укренерго” спростувало інформацію щодо можливих відключень електропостачання через похолодання.
- У жовтні очільник Міненерго Герман Галущенко заявляв, що Україна здатна пройти зиму без вимкнень світла, якщо російська армія не обстрілюватиме енергетичну інфраструктуру.
- Також Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) попередило, що зима 2024-2025 стане для України “найсуворішим випробуванням” через значну кількість зруйнованих та пошкоджених енергооб’єктів.
- Окрім того, глава МЗС Сибіга наголошував, що напередодні зими РФ готує удари по критичних об’єктах ядерної енергетики України.
- Українські енергетики продовжують проводити безпрецедентну в історії ремонтну кампанію на пошкоджених ворожими атаками об’єктах енергетичної інфраструктури, повідомив заступник міністра енергетики України Микола Колісник.
- Уряд США тимчасово припинив фінансування USAID – програми, яка підтримує проєкти у понад 100 країнах світу, зокрема в Україні. На те, як це може вплинути на ситуацію у комунальній сфері, повідомили у “Черкаситеплокомуненерго”.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.