Зустріч Трампа і Путіна залежатиме від прогресу у питанні припинення війни – Рубіо
Джерело: Reuters
Державний секретар США Марко Рубіо повідомив, що зустріч американського та російського президентів – Дональда Трампа та Володимира Путіна – у більшості залежатиме від прогресу у питанні припинення війни в Україні.
За словами Рубіо, ймовірність зустрічі обговорювалась на перемовинах з російською делегацією у Саудівській Аравії 18 лютого.
“Зустрічі не буде, поки ми не дізнаємось, про що вона буде”, – сказав Рубіо делегації РФ.
Трамп після телефонної розмови з Путіним та зустрічі делегацій США і РФ заявив, що, ймовірно, зустрінеться з російським президентом до кінця лютого. Однак Рубіо коментуючи це зазначив, що не знає, “коли це відбудеться”.
Держсекретар США пояснив, що Трамп хоче знати, чи дійсно Росія серйозно налаштована припинити війну проти України. Єдиний спосіб дізнатись про це – почати контакти з росіянами, додав він.
“(Потрібно) сказати: “Добре, ви серйозно налаштовані припинити війну? І якщо так, то які ваші вимоги? Ваші публічні вимоги та ваші особисті вимоги відрізняються?”. Єдине, у чому ми погодились – це те, що ми говоритимемо про мир. Те, що вони пропонують, на що вони готові піти, що вони готові розглянути, визначити, серйозно вони налаштовані на мир чи ні. Ми просто ще не на цій стадії”.
Намагання Трампа досягти миру в Україні через співпрацю з Росією викликали занепокоєння як в України, так і в Європи, що їх виключать з мирних перемовин. Проте Рубіо запевнив, що Штати проконсультувались зі всіма.
Щодо критики Дональда Трампа у бік президента України Володимира Зеленського, то, за словами Рубіо, американський лідер “дуже розчарований” ним.
“Ми піклуємось (про Україну), тому що це має наслідки для наших союзників, і, зрештою, для всього світу. Тут повинен бути деякий ступінь вдячності”.
Держсекретар США додав, що під час Мюнхенської конференції з безпеки він обговорював з Зеленським угоду про доступ Штатів до рідкісноземельних металів України.
“Ми пояснили їм: “Послухайте, ми хочемо бути у спільному підприємстві з вами, не тому, що ми намагаємось вкрасти у вашої країни, а тому, що ми думаємо, що це насправді гарантія безпеки, тому що ми ваш партнер у важливому економічному починанні””.
Угода, додав він, допоможе США повернути “частину коштів”. Щобільше, тоді у США з’явиться особиста зацікавленість у тому, щоб в Україні було безпечно.
“Звісно, ми хочемо укласти цю угоду. Це має сенс. Єдине, що мені потрібно провести її через мій законодавчий процес. Вони повинні її узгодити”.
Марко Рубіо додав, що був розчарований, коли Зеленський не погодився підписувати угоду, тому що “все було не так”.
- Нещодавно глава Білого дому Дональд Трамп фактично звинуватив українську владу у розв’язанні війни з Росією, тоді як наступного дня назвав диктатором президента України. У відповідь на підтримку Зеленського висловилися демократи та навіть дехто з членів республіканської партії.
- Адміністрація Трампа передала Україні “покращений” проєкт угоди між країнами про рідкісноземельні метали після того, як Володимир Зеленський розлютив президента Дональда Трампа, відхиливши його початкову пропозицію.
Палестинське збройне угрупування ХАМАС звільнив п’ятьох заручників і збирається звільнити ще одного з Гази в обмін на звільнення сотні палестинців.
Синоптикиня Наталка Діденко повідомила, коли в Україні почнуть відступати морози.
Російські окупанти атакували дроном автомобіль, що їхав по трасі на виїзді з міста Куп’янськ на Харківщині.
Нове дослідження виявило, що у жінок віком 40-54 роки, у яких немає менопаузи, ризик розвитку довготривалого COVID-19 вищий, порівняно з іншими.
Президент США Дональд Трамп звільнив голову Об’єднаного комітету начальників штабів (в інших країнах це як начальник генштабу) Чарльза Брауна та ще п’ятьох інших старших офіцерів.