Повітряні Сили ЗСУ знищили понад 26 тисяч ворожих цілей з початку повномасштабної війни

Джерело: пресслужба ПС

Повітряні Сили щодня фіксують сотні ворожих повітряних цілей, збиваючи ракети, дрони та літаки росіян. З початку повномасштабного вторгнення українське небо стало смертельною пасткою для російської авіації.

За час повномасштабного вторгнення, авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та зв’язку постійно адаптувалися до нових викликів і накопичили унікальний бойовий досвід. Від радянських літаків до сучасних F-16 і Mirage-2000 – українські пілоти завдають ударів по ворогу всіма доступними засобами.

З 24 лютого 2022 року, у взаємодії із Силами оборони України, збито 26525 засобів повітряного нападу противника, зокрема:

  • 370 – літаків;
  • 331 – вертольот;
  • 40 аеробалістичних ракет Х-47 М2 Кинджал;
  • 95 балістичних ракет Іскандер-М/KN-23;
  • 550 крилатих ракет Калібр;
  • 95 крилатих ракет Іскандер-К;
  • 1801 крилатих ракет Х-101/Х-55/Х-555;
  • 460 керованих авіаційних ракет Х-59/Х-69;
  • 25 ракет інших типів;
  • 14286 ударних БпЛА типу Shahed;
  • 6 900 розвідувальних БпЛА.

Зауважується, що тактична авіація Повітряних Сил здійснила понад 20 000 бойових вильотів. Майже 10 000 з них – на ураження ворога, понад 12 000 – на винищувальне прикриття.

Разом з тим, захисники неба воюють не лише в повітрі. Від початку війни військовослужбовці Повітряних Сил б’ються на землі разом із морськими піхотинцями, десантниками та бійцями Сухопутних військ.

Сьогодні наші військовослужбовці героїчно воюють на передовій із морськими піхотинцями, десантниками, в бригадах Сухопутних військ на різних напрямках фронту, — додали у повідомленні.

Президента Володимира Зеленського закликали розблокувати кошти місцевого самоврядування для підтримки Сил оборони. На підписання відповідної петиції залишилося п’ять днів.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Україна “можливо” зможе повернути частину окупованих Росією територій, однак це буде “непросте завдання”.

Глава РФ Володимир Путін 24 лютого скликав нараду щодо розвитку галузі рідкісноземельних металів в РФ, заявивши, що рідкісноземельні метали є критично важливими для мікроелектроніки, енергетики, цифрової економіки, та цивільного та оборонного секторів Росії.

Канада розширила санкційний список, включивши в нього російського телеведучого Володимира Познера, президента Федерації лижних гонок Росії Олену Вяльбе, міністра енергетики Сергія Цивілева та його дружину Анну Цивілева, яка є заступником міністра оборони та двоюрідною племінницею глави РФ Володимира Путіна.

24 лютого президент США Дональд Трамп під час спільної пресконференції з главою Франції Емманюелем Макроном, відмовився називати господаря Кремля Володимира Путіна диктатором, пояснивши, що “не використовує такі слова легковажно”.