Як правильно користуватися менструальною чашею, щоб не нашкодити здоров‘ю: поради експертів

Джерело: Health

Неправильне носіння менструальної чаші спричинило в жінки набряк нирки та появу крові в сечі. За словами лікарів, хоча такі випадки бувають рідко, жінки повинні знати про ризики їх носіння та про безпечне користування ними.

Нове клінічне дослідження описує рідкісні, але серйозні наслідки використання менструальної чаші, яка занадто велика або неправильно розташована. Про це повинні знати як користувачі, так і лікарі, зауважили урологи Клара Мааруп Пріп та Лотте Каасгаард Якобсен з Університету Орхуса в Данії.

Згідно зі звітом фахівців, жінка віком близько 30 років звернулася до лікарні через скарги на біль у животі та попереку й появу крові в сечі. Аналізи не виявили запальних процесів у нирках, які могли б викликати такі симптомів, але підтвердили наявність клітин крові та білку в сечі. Комп’ютерна томографія показала, що в жінки набряк правої нирки, спричинений неможливістю виводити сечу.

Автори дослідження пояснили, що симптоми пацієнтки були спричинені “неправильним розташуванням” менструальної чаші. У випадку з тазом, який нахиляється назад, деякі виробники менструальних чаш радять розташовувати чашу нижче в піхвовому каналі.

Як зазначається, існує лише кілька інших клінічних випадків, де менструальна чаша натискала на сечовід. При цьому всі пацієнтки, які неправильно розташували менструальну чашу, скаржилися на біль у спині або животі, а на КТ було видно набряк нирки. Після того, як вони припинили використовувати менструальну чашу, їхні симптоми зникли.

У трьох задокументованих випадках пацієнтки повідомили, що використовували менструальну чашу без будь-яких симптомів, після того як вони навчилися правильно її розташовувати. Наприклад, одна пацієнтка замінила стару чашу на менший розмір.

“Хоча це досить рідко, жінки повинні бути поінформовані про симптоми, які потребують медичної допомоги, зокрема біль у боці, біль в животі і/або кров у сечі. Важливо вибрати правильний розмір і форму чаші та правильно її вставляти, щоб уникнути ускладнень”, – наголосили Мааруп Пріп і Якобсен.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.