Міноборони ініціює укладання довгострокових контрактів з виробниками озброєння
Джерело: МОУ
Міноборони провело зустріч з українськими виробниками озброєння. Головною темою стало обговорення можливостей укладання трирічних контрактів, що має забезпечити стабільність виробництва, розвиток оборонного сектору та підвищення боєздатності ЗСУ.
Спільно з Генеральним штабом ЗСУ визначили низку пріоритетних зразків українського озброєння та військової техніки. Це та зброя, яка критично важлива для української армії для здобуття переваги на полі бою. А укладення довгострокових контрактів з її виробниками покликане забезпечити надійність постачання цієї необхідної зброї, – зазначив перший заступник міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.
Міноборони підтвердило свою позицію щодо пріоритетної підтримки вітчизняних виробників у забезпеченні армії необхідним озброєнням та технікою.
Своєю чергою, директор Департаменту політики закупівель Міноборони Гліб Канєвський заявив, що довгострокові контракти дають змогу виробникам планувати свою роботу, залучати інвестиції та розвивати технології. За його словами, закупівельна агенція Міноборони вже уклала контрактів на 208 млрд грн з українськими виробниками. Зокрема, за ці кошти ЗСУ отримують артилерійські системи, боєприпаси, протитанкові ракетні комплекси, міномети, постріли до них, бойові броньовані машини, вантажівки, техніку РЕБ, важкі дрони-бомбери тощо.
Відомство підготувало список озброєння на основі потреб і пріоритетів, визначених Генштабом ЗСУ. Враховані необхідні критерії, зокрема виробник має пройти процедуру кодифікації, здійснювати серійне виробництво, забезпечити рівень локалізації не менше ніж на 50%.
Раніше міністр оборони Рустем Умєров провів зустріч із представниками понад 200 українських виробників дронів та заявив про запуск нової моделі забезпечення військ безпілотниками.
- Міністерство оборони України представило плани щодо закупівлі безпілотних літальних апаратів на 2025 рік. На придбання FPV-дронів, зокрема на оптоволокні, буде виділено понад ₴44 мільярди.
- Кабмін підтримав пропозицію Міноборони, за якою бойовим підрозділам Збройних сил України щомісяця виділятимуть 2,5 млрд грн прямого фінансування. Ці кошти розподілять між бригадами для закупівлі дронів.
- Міністерство оборони розробило систему кваліфікації для операторів безпілотних літальних апаратів, котра складається з чотирьох базових кваліфікаційних рівнів (БКР). Кожен з рівнів визначає можливості та обмеження для керування різними типами дронів.
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.
Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.