1000 музикантів випустили альбом без звуку на знак протесту проти ШІ
Джерело: The Guardian
На знак протесту проти планів уряду Великої Британії дозволити компаніям штучного інтелекту використовувати захищені авторським правом музичні роботи без дозволу понад 1000 артистів, серед яких Кейт Буш, Деймон Алберн (фронтмен рок-гурту “Blur” та учасник гурту “Gorillaz”) і Енні Леннокс з гурту “Eurythmics”, презентували альбом без звуку.
Альбом під назвою Is This What We Want? (“Чи цього ми хочемо?”) відображають занепокоєння британських культурних діячів, що їхні засоби до існування перебувають під загрозою через запропоновані зміни до закону про авторське право.
Виконавцями альбому зазначені “1000 британських музикантів”, зокрема Пол Маккартні, Елтон Джон, Бйорн Ульвеус з ABBA, композитор Ганс Циммер, акторка Джуліанна Мур і автори Вел Макдермід і Річард Осман. Альбом складається з 12 композицій. Співавторами є понад 1000 артистів, проте не вказано, хто саме стоїть за яким треком. Трекліст формує з назв “пісень” повідомлення: “Британський уряд не повинен легалізувати крадіжку музики на користь компаній ШІ”.
Як розповіли у виданні, прибуток від альбому, який доступний на Spotify, буде передано до благодійної організації музикантів Help Musicians.
- Компанія Meta презентувала нову революційну технологію Brain2Qwerty, яка дозволяє перетворювати думки людини на друкований текст.
У Карпатах вдалося врятувати двох маленьких ведмежат, які залишилися без матері. Їх передали до Реабілітаційного центру бурого ведмедя Національного природного парку “Синевир”.
На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.
Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.
Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.
Протягом ночі 23 червня російські окупанти атакували Дніпропетровщину. Є постраждалий та руйнування.