В мережі обурились комедії «Раша Гудбай» від Кварталу 95
Джерело: Олександр Бухтіяр/Facebook
В соцмережах обурились фільму “Раша Гудбай” від студії “Квартал 95” про мешканку Горлівки, яка випадково опинилась в Ужгороді.
Олександр Бухтіяр, експерт з PR, політичних технологій та комунікацій, який родом з Маріуполя, розкритикував згадки його рідного міста та те, як у фільмі показали жителів тимчасово окупованих територій.
“Я не можу сказати від імені усіх маріупольців, але режисери та продюсери фільму “Раша Гудбай” варті позову до суду та вічної медійної ганьби! І я залюбки докладу свої сили, щоб це відбулося”, – написав чоловік.
Сюжет стрічки розповідає про мешканку Горлівки, яка десять років жила в окупації і пройнялась російською пропагандою. У фільмі Горлівку визволили, а головна героїня через Росію потрапила в українське місто Ужгород.
“Я не розумію, Горлівка перестала бути українським містом? Ужгород українське, а Горлівка ні?”, – зауважив Бухтіяр.
Приїхавши в Ужгород, жінка навчає свого сина, щоб той не казав, що вони з Горлівки, а натомість “краще скажемо, що ми з Маріуполя. Що ми жили на Азовсталі під бомбами”.
“Ви хоча б були на Азовсталі? Ви знаєте, що там відбувалося? Ви знаєте, що відчували люди, які там були? Ви розумієте, що таке на цьому Азовсталі вийти заміж та стати вдовою за три дні? Ви знаєте скільки людей з окупованих територій йшли пішки під бомбами на підконтрольні території України?Ви взагалі розумієте, хто там був? Ви взагалі розумієте скільки людей чекають визволення на Донбасі? Ви взагалі розумієте як знущаються з будь-яких проявів українського патріотизму там? ВИ ЗНАЙОМІ З ПАРТИЗАНСЬКИМИ РУХАМИ ТА ЖОВТИМИ СТРІЧКАМИ? Ви хоча б щось розумієте???”, – обурився Олександр Бухтіяр.
Також героїня стрічки навчає сина говорити не “на Україні, а в Україні”, але автор допису переконує, що “на Україні” на Донбасі “ніхто ніколи не казав. Як і в Маріуполі. Жодного разу”.
Нагадаємо, у березні презентують комедію “Раша гудбай” від студії “Квартал 95”. Режисером стрічки виступив Олексій Кирющенко, котрий знімав серіали у Росії.
- Студія “Квартал 95” опублікувала анонс новорічного шоу, показавши карту України без Криму. Згодом ролик замінили “збільшивши контрастність, щоб Крим побачили всі”.
- Студія “Квартал 95” без дозволу використала відео загиблого захисника Юрія Назаренка у випуску 25 серпня 2024 року. Це викликало обурення у близьких загиблого.
- Вибачились і приберуть неточності: канал СТБ виправить скандальний фільм “Юрик”.
- У День Незалежності на телеканалі “СТБ” показали фільм “Юрик” – військову драму про хлопчика з Маріуполя, який втікав з міста, де після повномасштабного вторгнення росіян точились жорсткі бої. Однак більшість глядачів фільм розкритикували, зауваживши, що він суттєво відрізняється від реальності. Після критики продюсерка “Юрика” Тетяна Куц фактично звинуватила маріупольців у повномасштабній війні.
- Український телеведучий Юрій Горбунов, компанія якого виграла тендер у розмірі 33, 6 млн грн на знімання серіалу “СМТ Інгулець”, відмовився від державних коштів.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.