В Білому домі виникли суперечки після ультиматуму Ілона Маска

Джерело: Reuters

Помічники президента США Дональда Трампа намагаються стримувати суперечки в Білому домі та в усій адміністрації після того, як мільярдер Ілон Маск висунув ультиматум федеральним службовцям перерахувати свої досягнення або втратити роботу.

Про це повідомили агентству Reuters троє урядовців. Двоє з них кажуть, що до вихідних у Білому домі були впевнені, що координація між старшими співробітниками і Маском покращується.

Що сталося

Керівниця апарату Білого дому Сьюзі Вайлс приватно поговорила з Маском, щоб той вводив її в курс своїх планів, а не дивував команду своїми рішеннями. Після цієї розмови Маск почав щодня інформувати Вайлс про діяльність Департаменту урядової ефективності (DOGE).

У Білому домі вважали, що Маск погодився на те, що він звернеться за схваленням до секретарів кабінету міністрів, перш ніж використовувати Офіс управління персоналом (OPM) для надсилання електронних листів безпосередньо федеральним службовцям.

Однак, цей план вочевидь не спрацював. Після того, як Трамп закликав Маска “бути більш агресивним”, OPM наказав 2,3 мільйона державних службовців країни в електронному листі детально описати свої досягнення на роботі. Незадовго до цього Маск написав в X, що відсутність відповіді на запит буде розглядатися як відставка.

Працівники та чиновники адміністрації Трампа заявили, що їх заскочили зненацька.

Трамп і Вайлс не підписували цього електронного листа. Маск, однак, заявив на засіданні кабінету міністрів, що він отримав згоду Трампа.

У відповідь на запитання Reuters прессекретарка Білого дому Кароліна Левітт заявила, що джерела агентства “помиляються” і що “Білий дім не заскочили зненацька”. За її словами, Трамп схвалив ідею Маска про електронну пошту, а DOGE і OPM попередили про це Білий дім.

Вона назвала “одержимість” ЗМІ Трампом, Маском і DOGE “жалюгідною” і сказала, що це доводить, що ЗМІ все ще не мають зв’язку з американськими виборцями.

“Якби ЗМІ витрачали стільки ж часу на викриття марнотратства, шахрайства та зловживань у нашому федеральному уряді, скільки вони витрачають на написання фейкових історій, намагаючись вбити клин між Ілоном Маском та президентом Трампом, можливо, американський народ справді поважав би їх”, – сказала Левітт.

Як вважають у Reuters, серед співробітників Білого дому зростає розчарування щодо Маска. Однак, Трамп продовжує підтримувати його. Відповідаючи на запитання про електронний лист з вимогою перерахувати досягнення, Трамп сказав: “Це певною мірою добровільна справа. Але це також означає, що якщо ви не відповісте, то, гадаю, вас звільнять”.

Один з чиновників сказав, що, хоча Трамп не підписав лист, йому “подобається дозволяти Ілону бути Ілоном”.

Водночас ознаки протидії владі Маска зростають. Деякі відомства вже сказали працівникам ігнорувати електронний лист. У вівторок Маск дав федеральним службовцям “ще один шанс” відповісти на його ультиматум після того, як закінчився початковий термін.

Військові М’янми відповідальні за загибель щонайменше 702 цивільних протягом шести місяців виборчого періоду. Новий звіт ООН описує різке погіршення ситуації з правами людини в М’янмі на тлі контрольованих військовими виборів. Найбільшим джерелом руйнувань і жертв, за оцінкою організації, залишаються авіаудари.

Федеральний суд у Вашингтоні заблокував адміністрації Дональда Трампа використання оновленої імміграційної бази SAVE для перевірки виборчих списків штатів. Правозахисники попереджали, що така система може помилково позбавити права голосу законних виборців.

Верховний суд Іспанії засудив колишнього міністра транспорту Хосе Луїса Абалоса до 24 років ув’язнення у справі про корупцію під час закупівлі масок у пандемію COVID-19. Його колишній помічник Кольдо Гарсія отримав 19 років.

Група податкових експертів і колишніх посадовців IRS заявила в суді, що Міністерство юстиції США незаконно надало Дональду Трампу, його родині та бізнесу захист від податкових перевірок. На їхню думку, така домовленість може порушувати конституційну заборону на отримання президентом додаткової вигоди від держави.

Прямі збитки житловим і нежитловим будівлям на півдні Лівану після нової війни між Ізраїлем і “Хезболлою” оцінили приблизно у $1,38 млрд. За даними UNDP і ліванського Національного центру наукових досліджень, повністю зруйновано понад 11 тисяч будівель.