Співробітники USAID залишають агентство під наглядом федеральних служб

Джерело: AP
Співробітники Агентства США з міжнародного розвитку, котрих звільнили або відправили у примусову відпустку в межах реорганізації, залишають свою штаб-квартиру у Вашингтоні. Під наглядом федеральних офіцерів вони мали лише 15 хвилин, щоб зібрати особисті речі.
Доступ до приміщення колишні працівники отримують за розкладом, у супроводі федеральних служб, і мають лише 15 хвилин на збір речей. Частина співробітників залишала будівлю зі сльозами на очах, виносячи валізи та коробки. Зовні їх підтримували колеги та активісти, які висловлювали вдячність за їхню працю.
USAID стало однією з головних цілей адміністративної реформи, яку просувають президент Трамп спільно з Ілоном Маском у межах проєкту “ефективності уряду”. Влада заявляє, що діяльність агентства не відповідає зовнішньополітичним пріоритетам президента і є неефективною.
За офіційними даними, на початку тижня USAID відправило у відпустку 4 080 співробітників по всьому світу, а ще 1 600 осіб втратять роботу через скорочення штату. Окрім цього, адміністрація заморозила понад 90% контрактів агентства та припинила фінансування програм міжнародної допомоги на $60 млрд.
У Конгресі поки що не вживають заходів, хоча відповідно до законодавства саме він має повноваження на реорганізацію агентства.
Однак, рішення адміністрації вже стали предметом судових розглядів. Представники кількох громадських організацій та бізнесу подали позови проти масових звільнень і блокування фінансування допомоги. Федеральний суддя зобов’язав адміністрацію Трампа відновити виплати, тоді як Верховний суд тимчасово зупинив це рішення.
Серед тих, хто прийшов підтримати звільнених працівників, був і ветеран армії США Девід Редкліфф. Він тримав у руках плакат із написом: “Ви зробили Америку великою! Дякуємо USAID”.
Я шокований і обурений, — сказав він. — Ці люди представляли найкраще, що є в Америці. Їхня робота зробила США лідером у сфері розвитку та допомоги.
Раніше представники USAID повідомили, що масові скорочення можуть призвести до зупинки гуманітарних програм у багатьох країнах та суттєво послабити позиції США у сфері міжнародного розвитку.
- Китай почав пропонувати країнам свою допомогу у фінансуванні програм, які залишилися без підтримки після рішення адміністрації Дональда Трампа припинити діяльність Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
- Вашингтон працює над тим, щоб визначити програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), які й надалі отримуватимуть фінансування.
- Після звинувачень Дональда Трампа та Ілона Маска USAID переживає труднощі. Десятки співробітників відправили у відпустку, а сотні підрядників звільнили. Уряд США оголосив, що відправить у відпустку всіх працівників агентства та відкличе тисячі співробітників за кордоном. Також закрили головний офіс USAID у Вашингтоні, і співробітники повинні працювати віддалено.
- Лідери Росії, Угорщини і Сальвадору привітали атаки Ілона Маска на Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), оскільки розглядали його як загрозу.
- Білий дім опублікував інформацію, куди витрачало кошти Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) звинувативши відомство у “безглуздих” та “зловмисних” витратах.
За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.
Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.
Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.
Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.