У Японії вирує масштабна лісова пожежа

Фото: Ofunato City/Jiji/EPA

Джерело: The Guardian

У Японії вирує наймасштабніша за 30 років лісова пожежа. Понад тисячу осіб, які мешкають поряд з лісом Офунато у північному районі Івате, довелось евакуювати.

Агентство боротьби з пожежами та стихійними лихами повідомило, що пожежа розпочалась 26 лютого. Відтоді вогонь охопив близько 1 200 гектарів лісу.

“Ми все ще вивчаємо розмір враженої території, але це найбільша пожежа з часів лісової пожежі 1992 року”.

Тоді вогонь знищив 1 030 гектарів лісу у Кусіро, Хоккайдо, що було попереднім рекордом.

Для гасіння пожежі в Офунато залучили близько 1 700 пожежників зі всієї країни.

Місцева влада повідомила, що станом на 28 лютого було виявлено тіло однієї людини, яка зазнала опіків.

Понад 1 000 мешканців районів поблизу евакуювали, а понад 80 будівель зазнали пошкоджень.

Причина пожежі невідома.

1 березня в Японії виникло ще дві пожежі: у Яманасі та в іншому місці районі Івате.

У лютому в Офунато випало лише 2,5 мм опадів, що набагато нижче попереднього мінімуму опадів за лютий – 4,4 мм у лютому 1967 року.

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ухвалила рішення про продовження антидемпінгових мит на цемент і металопрокат, а також розпочала нові розслідування для захисту національного виробника від агресивного імпорту.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган розпочав масштабну кампанію проти ожиріння — тепер громадян можуть публічно зважувати прямо на вулицях.

З початку 2025 року російські атаки в Україні призвели до більшої кількості загиблих і поранених серед цивільних, ніж за аналогічний період 2024 року, повідомила правозахисна організація Human Rights Watch.

Німеччина посилить свою танкову бригаду у Литві, аби зміцнити східний фланг НАТО з метою стримування Росії. До кінця 2027 року чисельність підрозділу збільшать до 5 тисяч військовослужбовців із нинішніх 500.  

Глава Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський наголосив, що путінська Росія змінює історію та відновлює культ злочинця — Сталіна, який наказав убити польських військовополонених. Так він прокоментував у Брюсселі осквернення й пошкодження пам’ятника на Польському військовому кладовищі в Мєдному, де поховані жертви Катинського розстрілу 1940 року.