«Критики не буде» – Порошенко висловився про суперечку Трампа і Зеленського

Джерело: Петро Порошенко/Facebook

Лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко прокоментував суперечку президента США Дональда Трампа з президентом України Володимиром Зеленським.

“Половина України не спала після вчорашнього відео у Вашингтоні. Ми тримали кулаки за Україну, і переконані в тому, що відносини України і США – це не відносини Зеленського і Трампа. Це відносини двох великих народів, які знають, що демократія, свобода – не порожній звук ні для України, ні для Сполучених Штатів. Ми не можемо собі дозволити розповсюджувати антиамериканські настрої. І зараз постає питання – що робити”, – сказав Порошенко.

Він вказав, що не критикуватиме чинного президента України, адже це не на часі.

“Багато хто очікував, що Порошенко буде зараз критикувати Зеленського. Ні. Це не те, чого Україна зараз потребує. Країна потребує єдності. Єдності в умовах, коли, на жаль, внаслідок тих чи інших дій – я не шукаю винних – Збройні сили України залишилися без постачання американської зброї”, – зауважив пʼятий президент.

Порошенко закликав українців сконцентруватись на ЗСУ і допомозі війську.

“На тлі цих численних міжнародних дискусій чомусь із порядку денного зникла армія, Збройні сили. Що відбувається на фронті, де є прориви рус*і, що із забезпеченням. І як посилити обороноздатність держави. Всі обмежуються лише фразою “віримо у ЗСУ”. Якщо вірити Збройним силам і сидіти на дивані – віра без дій мертва. Що нам робити? Вдень і вночі забезпечувати армію”, – сказав він.

Лідер “ЄС” сподівається, що у президента має бути “план Б”. Він також надіється, що після переговорів у Лондоні 2 березня та в Брюсселі 6 березня Україна отримає важливі меседжі від союзників:

Перше: єдність Європи. Європа дасть нам гроші, дасть нам зброю, інвестиції в оборонну промисловість. І допоможе нам повернути за стіл переговорів наших американських партнерів. Це дуже важливо. Ми не можемо послаблювати нашу єдність“, – наголосив Порошенко.

Друга складова – це єдність всередині країни. Єдність всередині парламенту через коаліцію єдності, переформатування уряду“, – продовжив пʼятий президент.

І третя позиція: коли і як закінчувати війну. Ми маємо зберегти державу. Ми маємо не допустити капітуляції. Гарантом безпеки держави є Збройні сили“, – переконаний Порошенко.

П’ятий президент розповів, що він і його команда привезли допомогу бригадам, які боронять український Південь.

“Ми маємо припинити балачки і робити те, що робить наша команда, – допомагати армії. Що б проти нас не робили – санкції, перешкоди, блокування рахунків. Хтось чекає, що ми зараз будемо плакатися, як нам важко. На фронті – важче. Зараз ми привозимо те, що проплатили раніше, потім ми знайдемо, як не зупинити процес. Бо в нас залишилося буквально на пару місяців. Але ми не зупинимося”, – говорить лідер партії.

Петро Порошенко наголосив, що ЗСУ можуть розраховувати на нього і його команду.

  • Нардеп Володимир В’ятрович прокоментував суперечку президента України Володимира Зеленського у Білому домі з президентом та віцепрезидентом США Дональдом Трампом і Джеймсом Ді Венсом.

Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.

Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.

Національний інститут раку США (NCI), один з головних центрів боротьби з онкологією у світі, переживає масштабну кризу. Після десятиліть підтримки з боку обох політичних таборів і значного прогресу в зниженні смертності від раку, інститут опинився в епіцентрі різких скорочень, кадрових чисток та адміністративного хаосу – наслідків рішень адміністрації Дональда Трампа.

У Китаї вчені навчилися вставляти мікроконтролери прямо в мозок бджіл, щоб керувати їхнім польотом. Такі “кіборги” можуть стати новим інструментом для військової розвідки або пошукових операцій після катастроф.

Митні надходження до бюджету США за підсумками перших дев’яти місяців 2025 року вперше в історії перевищили $100 мільярдів. Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів США у щомісячному бюджетному звіті.