Єрмак наполягав на підписанні угоди в Овальному кабінеті, Келлог був проти –  New York Post

Джерело: The New York Post

За інформацією американського видання The New York Post, спеціальний посланник президента США з питань війни в Україні Кіт Келлог виступав проти підписання угоди щодо корисних копалин під час особистої зустрічі президентів Володимира Зеленського та Дональда Трампа. Водночас керівник Офісу президента України Андрій Єрмак наполягав на такому форматі.

Спеціальний посланник президента Трампа з питань війни в Україні під час візиту до Києва минулого тижня закликав Володимира Зеленського підписати відкладену угоду з Вашингтоном щодо прав на видобуток корисних копалин. Однак керівник апарату Зеленського наполягав, щоб підписання відбулося в Овальному кабінеті в п’ятницю, що так і не сталося, повідомив високопоставлений американський чиновник, який брав участь у переговорах.

Після трьох днів інтенсивних переговорів Келлог погодив довгоочікувану угоду з Україною, яка забезпечила б Вашингтону 50% усіх майбутніх надходжень від прибуткових критичних і рідкісноземельних корисних копалин.

“Келлог і Зеленський домовилися про угоду з одним пунктом, який ще належить доопрацювати”, – повідомив американський чиновник за підсумками переговорів, що завершилися 21 лютого.

За даними видання, після переговорів керівник ОПУ Андрій Єрмак наполягав, щоб український президент особисто приїхав до Трампа в Білий дім для підписання угоди.

За словами посадовця, Келлог “радив проти цього, знаючи, що стосунки [між президентами] необхідно зміцнити” перед особистою зустріччю. Однак джерело, знайоме з тактикою Єрмака, повідомило, що офіс Зеленського “продовжував форсувати це питання”.

Келлог був готовий піти, ледь не залишивши Україну без угоди, яку можна було б презентувати Трампу.

Триває 1159-та доба повномасштабної російсько-української війни. За це час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 948 тисяч осіб.

Міністр оборони США Піт Гегсет наказав встановити на стаціонарний комп’ютер у своєму офісі в Пентагоні месенджер Signal, що додало чергової хвилі до суперечки щодо використання ним зашифрованого месенджера.

Військові КНР зафіксували свою присутність на спірному рифовому острові за декілька кілометрів від найважливішого форпосту Філіппін у Південнокитайському морі.

Американські посадовці під час переговорів у Лондоні підтвердили позицію Дональда Трампа не підтримувати членство України в НАТО, однак вони зауважили, що це не зобов’язуватиме майбутніх президентів США чинити спротив.

У М’янмі кількість загиблих унаслідок землетрусу, що стався 28 березня, зросла до 3763 осіб.