Китай і Казахстан запустили залізницю для перевезень до Європи в обхід Росії
Джерело: пресслужба Казахстанських залізниць
Казахстан спільно з Китаєм відкрили новий залізничний маршрут, що дозволить перевозити вантажі до Європи без транзиту через Росію.
Маршрут, розроблений у співпраці з китайською China Railway Container Transport (CRCT), пролягає через територію Туркменістану, Казахстану, Ірану та Туреччини, а звідти — до країн Європи.
Перший потяг вирушив із китайського Ченду до польського міста Лодзь. Очікуваний час у дорозі становить 40 днів. У повідомленні наголошують, що новий шлях сприятиме безперебійній логістиці та зміцненню торговельних зв’язків між країнами.
Крім того, Китай розвиває ще два альтернативні маршрути в обхід Росії. Перший — Транскаспійський міжнародний транспортний маршрут (ТМТМ), який включає Казахстан, Каспійське море, Азербайджан і Грузію. Другий — залізниця через Киргизстан і Узбекистан до Каспійського моря, звідки вантажі доставлятимуться до Європи через Туреччину.
Вартість цього проєкту оцінюється у $8 млрд, а його реалізацією займається China Railway International.
Раніше китайські вантажі прямували до Європи через Казахстан, Росію та Білорусь. Проте через війну РФ проти України багато компаній відмовилися від транзиту територією РФ.
Китай прагне альтернативних шляхів виходу на західні ринки, адже маршрут через Росію більше не є безпечним, — зазначає експерт Jamestown Foundation Давід Канкаріні.
Росія, за словами аналітиків, “не у захваті”, однак, не може відкрито виступити проти цього проєкту, щоб не загострювати відносини з Китаєм.
Раніше стало відомо, що Казахстан поставив за мету збільшити частку закордонних постачань нафти без російської допомоги. Міністр енергетики країни Алмасадам Саткалієв заявив, що обсяг такого експорту має зрости у 13 разів.
Окрім того, значення Росії як транзитного коридору для товарообігу між Китаєм і Європою може зменшитися після модернізації турецької залізничної мережі. Туреччина вже отримала вигоду від ізоляції Росії в секторі авіаперевезень, нині ж Китай та європейські країни прагнуть збільшити наземні постачання через її територію.
- Заступник прем’єр-міністра Казахстану Серік Жумангарин заявив, що країна не підтримує санкцій заходу проти Росії, однак, безумовно дотримуватиметься, позаяк це навіть вигідно “з економічного погляду”.
- РФ попросила Казахстан бути готовим поставити 100.000 тонн бензину на випадок дефіциту, що загостриться через атаки БпЛА на російські НПЗ і перебої з постачанням, повідомили три джерела в галузі.
- Казахстан вирішив утриматися від членства в БРІКС у найближчому майбутньому, хоча пропозиції щодо вступу країни активно розглядаються. Про це повідомив радник президента Казахстану Берік Уалі, зазначивши, що пропозиції щодо приєднання ретельно аналізуються з огляду на національні інтереси.
За даними американських посадовців, Росія накопичує сили уздовж лінії фронту, ймовірно готуючись до нових наступальних операцій.
10 травня на стадіоні “Чорноморець” в Одесі відбувся матч дев’ятого туру Вищої ліги жіночого чемпіонату України з футболу. У поєдинку зійшлися місцеві SeaSters та полтавська “Ворскла”. Гра завершилася перемогою гостей — 1:0.
Очільник МЗС Німеччини Йохан Валефул заявив, що США та Європа єдині щодо питання санкцій проти Росії.
У судовому процесі проти репера та музичного продюсера Шона Комбза, відомого під псевдонімом P. Diddy, якого звинувачують у торгівлі людьми з метою сексуальної експлуатації, були заслухані свідчення його колишньої дівчини — співачки Касандри “Кессі” Вентури.
Українську легкоатлетку Марину Бех-Романчук відсторонили від змагань через позитивний допінг-тест.