Трамп пригрозив підвищити взаємні мита у відповідь на заяву Трюдо

Джерело: CNN

Президент Дональд Трамп 4 березня відповів прем’єр-міністру Канади Джастіну Трюдо, пригрозивши “негайно” підвищити взаємні мита для сусідньої країни.

Будь ласка, поясніть губернатору Канади Трюдо, що коли він запровадить у відповідь мито для США, наше взаємне мито негайно зросте на таку ж суму, — написав Трамп у дописі на Truth Social.

Відповідь Трампа надійшла після того, як Трюдо оголосив, що Канада запровадить 25% мита проти американських товарів на 155 мільярдів канадських доларів.

Прем’єр-міністр Канади заявив, що США “розпочали торгову війну проти Канади” і що не було “абсолютно ніякого виправдання чи потреби” для мита, запровадженого США на Канаду, що набуло чинності у вівторок.

Додамо, Мексика, Китай та Канада запровадять нові мита на американські товари у відповідь на те, що президент США Дональд Трамп підвищив мита для цих країн.

Раніше Дональд Трамп підвищив мита на імпорт із Канади та Мексики до 25%, а на китайські товари – до 20%. Таке рішення вплине на імпорт обсягом близько $1,5 трлн на рік.

Дональд Трамп ще під час передвиборчої кампанії робив заяви про те, що Канада має стати 51-м штатом Америки. Після повернення у Білий дім він знову повторював їх.

Згодом він повідомив, що запровадить щодо товарів з Канади 25% мита, пояснивши це як спробу протидіяти потокам мігрантів через південний кордон та запобігання ввезенню фентанілу. Він зазначив, що ці мита можуть стати відповіддю на бездіяльність урядів сусідніх країн щодо цих проблем.

Трюдо раніше заявляв журналістам, що через дії США у Канади можуть виникнути довгострокові політичні проблеми. Відтак він повідомив, що Канада докладе усіх зусиль, аби запевнити США, що бореться з потоком фентанілу.

Водночас тоді Канада заявила, що готова запровадити у відповідь 25% мита на американські товари.

Київська друкарня 24Print не видала надруковані й оплачені плакати для акції протесту проти законопроєкту №12414, що позбавляє незалежності антикорупційні органи НАБУ і САП.

Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування у справі за підозрою чинного керівника Антимонопольного комітету України у недекларуванні майна та його дружини — у пособництві в незаконному збагаченні.

Президент Володимир Зеленський 23 липня підписав закон, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Цей крок викликав гостру реакцію у Брюсселі та може стати критичним фактором у заморожуванні процесу вступу України до Європейського Союзу.

23 липня Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду знову відмовив у задоволенні клопотання адвоката лідера фракції “Європейська Солідарність” Петра Порошенка щодо долучення до справи флеш-носія з відеозаписом. Причиною вказали “порушення порядку отримання інформації, що підлягає використанню як доказ у суді”.

Американська компанія PepsiCo Inc. анонсувала запуск коли з пребіотиками.