Австралія внесла до Фонду підтримки енергетики України додаткові €6 млн
Джерело: Міненерго
Уряд Австралії погодив виділення 6 млн євро на підтримку українського енергосектору. Кошти розподілятимуть на ключові нагальні потреби українського енергосектору.
Міністр енергетики Герман Галущенко висловив вдячність австралійським партнерам ха підтримку у складні часи.
Ми продовжуємо відновлювати і відбудовувати пошкоджене ворогом обладнання і, завдяки допомозі партнерів, повертаємо світло і тепло в домівки мільйонів українських родин, — додав Галущенко.
У відомстві нагадали, що Австралія анонсувала додатковий внесок до Фонду підтримки енергетики України наприкінці 2024 року. Отже, загальний внесок Австралії до Фонду склав близько 18 млн євро.
Фонд підтримки енергетики України створили у квітні 2022 року за спільної ініціативи міністра енергетики Германа Галущенка та Єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон при Секретаріаті Енергетичного Співтовариства.
Наразі анонсовані внески партнерів до Фонду становлять понад 1 млрд євро. Серед донорів Фонду – державний та приватний сектор з понад 30 країн, зокрема країн-членів ЄС, Великої Британії та США, міжнародні та регіональні організації.
Читайте також: РФ мимоволі прискорила перехід України на екологічніші джерела енергії – WP
За час свого функціонування Фонд став ефективним інструментом надання міжнародної допомоги в енергетичній сфері, завдяки якому українські енергетики мають змогу відновлювати енергооб’єкти після російських атак, здійснювати ремонти, встановлювати нові потужності.
- Заступник міністра енергетики Роман Андарак провів зустріч з міністеркою закордонних справ Ісландії Торгердур Катрін Гуннарсдоттір. Вони спільно відвідали пошкоджений російськими обстрілами енергетичний об’єкт та обговорили відновлення і розвиток української енергосистеми.
- Кожній квартирі в Україні необхідно закупити енергообладнання на $3-4 тисячі, оскільки десятиліттями тарифи на електроенергію були заниженими. Тепер же ці кошти треба витратити на нову систему енергопостачання для стабільного постачання електроенергії.
- Генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко заявив, що компанія співпрацює щонайменше з 10 країнами Європи, щоб залучити обладнання для відновлення пошкоджених російськими обстрілами енергетичних об’єктів.
- Бразилія зацікавлена у співпраці з Україною у сфері «зеленої» енергетики – Міненерго.
У Британії 17 компаній перейшли на чотириденний робочий тиждень, заробивши іноді до +130% виручки. Працівники стали рідше хворіти, тоді як їхня продуктивність зросла.
З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.
Сотні тисяч афганських мігрантів залишили Іран за минулі тижні після того, як Тегеран зобов’язав понад чотири мільйони нелегальних афганців покинути країну до 6 липня.
З 7 липня у Польщі тимчасово запроваджується прикордонний контроль на в’їзді з Німеччини та Литви. Про це мовиться в офіційному попередженні, опублікованому урядовим Центром безпеки Польщі. Повідомлення надійшло жителям по всій території країни.
Глава Росії Володимир Путін та лідер Китаю Сі Цзіньпін не поїдуть на саміт БРІКС, що стартує цієї неділі у Бразилії. Це може свідчити про втрату групою внутрішньої узгодженості та ідеологічної ваги для двох її засновників.