Австралія внесла до Фонду підтримки енергетики України додаткові €6 млн
Джерело: Міненерго
Уряд Австралії погодив виділення 6 млн євро на підтримку українського енергосектору. Кошти розподілятимуть на ключові нагальні потреби українського енергосектору.
Міністр енергетики Герман Галущенко висловив вдячність австралійським партнерам ха підтримку у складні часи.
Ми продовжуємо відновлювати і відбудовувати пошкоджене ворогом обладнання і, завдяки допомозі партнерів, повертаємо світло і тепло в домівки мільйонів українських родин, — додав Галущенко.
У відомстві нагадали, що Австралія анонсувала додатковий внесок до Фонду підтримки енергетики України наприкінці 2024 року. Отже, загальний внесок Австралії до Фонду склав близько 18 млн євро.
Фонд підтримки енергетики України створили у квітні 2022 року за спільної ініціативи міністра енергетики Германа Галущенка та Єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон при Секретаріаті Енергетичного Співтовариства.
Наразі анонсовані внески партнерів до Фонду становлять понад 1 млрд євро. Серед донорів Фонду – державний та приватний сектор з понад 30 країн, зокрема країн-членів ЄС, Великої Британії та США, міжнародні та регіональні організації.
Читайте також: РФ мимоволі прискорила перехід України на екологічніші джерела енергії – WP
За час свого функціонування Фонд став ефективним інструментом надання міжнародної допомоги в енергетичній сфері, завдяки якому українські енергетики мають змогу відновлювати енергооб’єкти після російських атак, здійснювати ремонти, встановлювати нові потужності.
- Заступник міністра енергетики Роман Андарак провів зустріч з міністеркою закордонних справ Ісландії Торгердур Катрін Гуннарсдоттір. Вони спільно відвідали пошкоджений російськими обстрілами енергетичний об’єкт та обговорили відновлення і розвиток української енергосистеми.
- Кожній квартирі в Україні необхідно закупити енергообладнання на $3-4 тисячі, оскільки десятиліттями тарифи на електроенергію були заниженими. Тепер же ці кошти треба витратити на нову систему енергопостачання для стабільного постачання електроенергії.
- Генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко заявив, що компанія співпрацює щонайменше з 10 країнами Європи, щоб залучити обладнання для відновлення пошкоджених російськими обстрілами енергетичних об’єктів.
- Бразилія зацікавлена у співпраці з Україною у сфері «зеленої» енергетики – Міненерго.
Вдень 23 червня російські окупанти атакували Одещину ударними безпілотниками. Є жертва та постраждалий.
Військовослужбовці Національної гвардії України, у яких самовільне залишення частини (СЗЧ) зафіксували до 12 червня 2026 року, відтепер також можуть повернутися на службу через “Армія+”.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.
Контррозвідка Служби безпеки затримала ще одного коригувальника повітряних атак рашистів по Запоріжжю. Ним виявився місцевий мобілізований, який самовільно залишив військову частину і пішов на співпрацю з ФСБ.
У ніч на 23 червня оператори Сил безпілотних систем ЗСУ уразили ударні дрони противника, засоби ППО, об’єкти енергетичної інфраструктури, паливно-мастильні матеріали та логістичний транспорт.