Японське агентство в Україні може профінансувати програми, якими раніше опікувалось USAID
Джерело: Укрінформ
Голова українського офісу Японського агентства з міжнародного співробітництва (JICA) Хідекі Мацунага заявив, що організація розгляне можливість фінансування тих програм у сфері енергетики та інфраструктури в Україні, якими раніше опікувалося Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).
Мацунага зазначив, що підходи USAID і JICA дещо відрізняються, тому буде непросто підхопити певні програми, які впроваджувало USAID, зокрема у правовій сфері, а також напряму фінансувати громадянське суспільство.
“Але ми хотіли б побачити, які прогалини виникли в енергетичному секторі, і спробувати максимально, наскільки можливо, їх заповнити. Звісно, у нас є певні бюджетні обмеження, але ми хотіли б робити більше… Безумовно, ми маємо серйозно подумати про енергетичну галузь та інфраструктуру, і ми будемо розглядати ці галузі”, – сказав голова українського офісу JICA.
- 27 лютого віцепрем’єр-міністр з відновлення, міністр розвитку громад і територій Олексій Кулеба та посол Японії в Україні Масаші Накагоме підписали дипломатичні ноти, що забезпечують надання гранту на близько $58 млн для реалізації четвертої фази Програми екстреного відновлення.
- Японська компанія “KAKUICHI” передала Україні три генератори нанобульбашок для тестування ефективності зрошення на українських землях.
- Японія ухвалила нові санкції проти Росії та тих компаній, що допомагають обходити попередні обмеження.
Народні депутати з партій “Європейська Солідарність” та “Голос” виступили із заявами на підтримку Віталія Шабуніна після обшуків у його будинку та військовій частині. У фракціях розцінили дії Державного бюро розслідувань як політично вмотивовану атаку на критика влади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що постачання зброї в Україну від міжнародних партнерів, зокрема Сполучених Штатів, відновлено. За його словами, зараз триває робота над новими домовленостями та збільшенням власного виробництва озброєнь.
У Центрі протидії корупції заявили, що з антикорупціонером і громадським активістом Віталієм Шабуніними, у домі якого Державне бюро розслідувань (ДБР) провели обшуки, немає зв’язку. Де він перебуває зараз – його колегам не відомо.
Служба безпеки України та Офіс Генерального прокурора повідомили про підозру у воєнних злочинах Сергію Курченку – українському бізнесмену-втікачу, а також групі російських чиновників і ділків. За версією слідства, вони привласнили низку українських промислових підприємств на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини у період з 2017 до 2021 року.
Понад 7,5 тисячі дітей уже користуються оновленими укриттями в навчальних закладах на Полтавщині, Чернігівщині, Одещині, Миколаївщині та Дніпропетровщині. Їх відновила і облаштувала Фундація Олени Зеленської. Ще 17 укриттів наразі у процесі реконструкції.