Німеччина готується до жорстких змін у міграційній політиці

Джерело: Bild

Німецький уряд готується до значних змін у сфері міграції. Під час коаліційних переговорів ХДС/ХСС та СДПН домовилися про низку заходів, спрямованих на зменшення кількості нелегальних мігрантів у країні.

Зокрема, вже у перший день роботи нового уряду планується посилення прикордонного контролю та запровадження механізму відмови у в’їзді – навіть при подачі клопотання про надання притулку.

Одним із ключових питань стало повернення у законодавство формулювання про “регулювання та обмеження” міграції. Представники ХДС/ХСС і СДПН вважають це сигналом про початок розвороту в міграційній політиці.

Берлін також має намір залучити Євросоюз до посилення міграційного режиму, сподіваючись, що інші країни наслідують цей приклад та почнуть відмовляти нелегальним мігрантам ще на власних кордонах.

Водночас Німеччина планує залучати кваліфікованих фахівців для подолання кадрового дефіциту. За даними Інституту німецької економіки, до 2027 року країна відчуватиме нестачу у 728 тисяч працівників, особливо у сфері охорони здоров’я, соціального забезпечення та освіти.

Новий план передбачає розширення повноважень поліції. Вона отримає право затримувати нелегальних мігрантів і пришвидшено їх висилати. Для цього створять спеціальні центри тимчасового утримання перед депортацією.

Реформа громадянства також залишиться чинною, проте влада отримає можливість позбавляти німецького паспорта осіб із подвійним громадянством, якщо їх викриють у зв’язках з екстремістськими угрупованнями.

Окрім того, запроваджуються жорсткіші обмеження на возз’єднання сімей для мігрантів, які мають лише тимчасовий статус притулку.

Раніше голова Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц пообіцяв помітні зміни в економічній політиці Німеччини та політиці надання притулку.

Бундестаг 29 січня схвалив запропоновану ХДС резолюцію про радикальне посилення міграційного законодавства. Цей план найбільшої опозиційної фракції німецького бундестагу передбачав, зокрема, постійний прикордонний контроль, можливість відмови прохачам притулку вже на кордоні та затримання іноземців, яких влада зобов’язала залишити країну.

Консерватори виступили з ініціативою посилення міграційної політики на тлі недавніх нападів у Магдебурзі та Ашаффенбурзі, що призвели до жертв. Документ підтримали також депутати Вільної демократичної партії та правопопулістська “Альтернатива для Німеччини”.

Соціал-демократична партія Німеччини та “Союз-90″/”зелені” виступили проти таких обмежень, оскільки вони, на їхню думку, фактично скасовують право на притулок, гарантоване Основним законом ФРН. Резолюція не є обов’язковою до виконання федеральним урядом та державною владою в цілому.

Вже 31 січня німецькі парламентарі з невеликою перевагою відхилили законопроект про обмеження міграції. Документ передбачав, що федеральна поліція зможе висилати іноземців, яких влада ФРН зобов’язала залишити країну, якщо німецькі поліцейські постануть перед такими особами в зоні своєї відповідальності.

Читайте також: В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.