FT: Київ готує пропозицію часткового припинення вогню для відновлення підтримки США

Джерело: Financial Times

Україна намагається переконати США відновити військову та розвідувальну підтримку в межах двосторонніх переговорів. Ключовим аргументом Києва стане демонстрація готовності Володимира Зеленського до швидкого завершення війни з Росією.

За даними джерел, українські представники запропонують часткове припинення вогню далекобійними дронами й ракетами, а також бойових дій у Чорному морі. Влада України розраховує, що це допоможе Вашингтону переглянути рішення про припинення надання зброї та розвідданих.

Делегація Києва прибуде до Саудівської Аравії у понеділок після зупинки підтримки США, що призвело до часткової втрати українськими військами позицій у Курській області.

У короткостроковій перспективі головним завданням Києва стане відновлення відносин із Вашингтоном. За словами депутата від “Слуги народу” Федора Веніславського, метою переговорів є саме відновлення американської допомоги.

Держсекретар США Марко Рубіо прибуде до Джидді, отримавши завдання сприяти завершенню повномасштабної війни. Дональд Трамп заявив, що найближчим часом США підпишуть “цінну” угоду щодо рідкісноземельних металів України.

Політичний аналітик Володимир Фесенко вважає, що українська влада змінила тактику після невдалих переговорів у Білому домі 28 лютого.

Тепер першочергове завдання – нормалізація відносин зі США, – зазначив він.

Зеленський під час саміту ЄС у Брюсселі заявив, що прагне укласти рамкову угоду зі США щодо безпекових гарантій та ресурсів. Очікується, що переговори охоплять зупинку авіаударів, обмін полоненими та повернення викрадених Росією українських дітей.

Зазначається, що голова Офісу президента Андрій Єрмак очолить українську делегацію, до якої також увійдуть міністр закордонних справ Андрій Сибіга, міністр оборони Рустем Умєров і заступник голови ОП Павло Паліса.

Попри те, що низка європейських країн готова створити коаліцію для підтримки України після потенційного перемир’я, Трамп поки не висловив готовності долучитися. За інформацією NBC News, Білий дім наполягає, що відновлення допомоги залежатиме не лише від “угоди про мінерали”, а й від поступок Києва, зокрема територіальних.

Україна ж заявляє, що її позиція незмінна: “Мирні ініціативи були запропоновані з першого дня війни, головне – діяти швидко та ефективно”, – заявив Зеленський.

Раніше ми повідомляли, що Трамп висунув умови для підписання угоди з Україною щодо рідкісноземельних металів: Київ має домовитися з Москвою про швидке припинення вогню та розпочати переговори.

За словами джерел, знайомих з ситуацією, Вашингтон готовий укласти угоду, призупинену після інциденту між Трампом і Володимиром Зеленським минулого тижня, але лише за умови, що український глава погодиться на конкретний план щодо перемир’я та діалог з Росією.

Ці додаткові умови є основною причиною, чому економічну угоду ще не підписали, попри публічні заяви Трампа та Зеленського про готовність завершити процес.

Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні. 

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.

Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.