Raiffeisen продовжує інвестувати в російську економіку – розслідування

Джерело: B4Ukraine

Російська філія австрійського Raiffeisen Bank International продовжує інвестувати в російську економіку, зокрема у компанії та державні облігації, що перебувають під санкціями ЄС та США, мовиться у розслідуванні BankTrack та B4Ukraine.

Фінансові документи свідчать, що Raiffeisen Capital, дочірня компанія RBI в Росії, торгує цінними паперами уряду РФ, “Газпрому” та “Сбербанку”. Зокрема, компанія володіє облігаціями Міністерства фінансів Росії, випущеними після 9 березня 2022 року, що порушує санкційні обмеження ЄС.

Станом на січень 2025 року активи керуючої компанії Raiffeisen Capital оцінювалися у 70,9 млрд рублів ($720 млн), з яких понад 31,7 млрд рублів ($322 млн) були вкладені в російські компанії, що перебувають під санкціями. Також Raiffeisen Capital вклав близько 1,6 млрд рублів ($18,5 млн) в акції “Сбербанку” і 2,2 млрд рублів ($25,4 млн) – в “Газпром”.

Розслідувачі наголошують, що такі дії суперечать заявам Raiffeisen про намір залишити російський ринок. Попри міжнародний тиск, банк продовжує отримувати рекордні прибутки в Росії.

У відповідь на запити журналістів у Raiffeisen заявили, що вони дотримуються всіх санкційних обмежень і працюють над виходом з ринку РФ. Водночас експерти BankTrack та B4Ukraine закликають європейські регулятори посилити тиск на банк і змусити його розірвати зв’язки з російською військовою економікою.

Австрійський банк Raiffeisen Bank International у 2024 році заявив, що і далі скорочуватиме свій бізнес у Росії за домовленістю з Європейським центральним банком (ЄЦБ).

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну на банк посилився тиск з боку влади, щоб він зменшив свою присутність у Росії.  Міжнародних регуляторів RBI пообіцяв відокремити свій російський бізнес, який забезпечує платіжну систему сотням тамтешніх компаній. Але за два роки війни мало що змінилося.

Представник міністерства фінансів Австрії відзначив зобов’язання банку деконсолідувати свій бізнес у Росії та сказав, що припускає, що всі санкції дотримуються.

Нещодавно, за інформацією Reuters, Сполучені Штати також попередили Raiffeisen Bank International, що можуть обмежити йому доступ до своєї фінансової системи, якщо банк продовжить працювати з Росією.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.

Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.