Мільйони громадян в ЄС досі не можуть дозволити собі підключення до Інтернету

Джерело: Euronews

Сьогодні, 1 серпня, Євростат опублікував нові дані, які свідчать про те, що минулого року мільйони громадян ЄС не могли дозволити собі підключення до Інтернету.

Близько 2,4% із 450 мільйонів жителів Європейського Союзу не могли дозволити собі підключення до Інтернету у 2022 році.

Обнадійливим є те, що цей показник – на 0,3% нижчий, ніж у попередньому році. 

Частка населення, яке перебуває під загрозою бідності, та не може дозволити собі підключення до Інтернету, значно відрізняється в країнах ЄС. 

У Румунії у 2022 році кожен четвертий із тих, хто перебуває на межі бідності, не міг дозволити собі підключення до Інтернету, а в Болгарії (20,5%) та в Угорщині (16,5%) також зафіксовано високі частки. Найнижчі частки таких осіб зареєстровано в Данії та Фінляндії (обидві по 1,0%), за ними йдуть Кіпр і Люксембург (обидва по 1,5%).

Люди, яким загрожує бідність, – це ті, чий дохід нижчий за 60% від медіани по країні.

Результати показують, що доступ до Інтернету залишається проблемою для більш уразливих соціальних груп у ЄС, а доступність є основною перешкодою. 

Загалом у 2022 році частка домогосподарств ЄС, які мають доступ до Інтернету, зросла до 93% проти 72% у 2011 році.

Верховна представниця ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Кая Каллас наголосила, що загроза безпеці Європі надходить з боку Росії.

У передріздвяні та новорічні дні Національний банк випустив пам’ятну монету “Новорічна іграшка”, виготовлену зі срібла. Номінал монети ‒ 10 гривень.

Кабмін зобов’язав енергетичні компанії встановлювати пільгові зафіксовані тарифи на електроенергію для мешканців багатоквартирних будинків, які не мають теплопостачання чи газифікації, зауважив представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Переговори Роберта Фіцо з главою РФ Володимиром Путіним не залишилися непоміченими і на внутрішньополітичній арені. Зокрема лідер “Прогресивна Словаччина” Міхал Шимечка назвав поїздку “ганьбою для Словаччини та зрадою національних інтересів”.

Правоохоронці Києва спростували недостовірну інформацію про військових, яка поширювалася мережею. Відео, котре викликало резонанс, виявилося маніпуляцією