50% українців вважають, що за жодних обставин не можна відмовлятися від територій

Джерело: КМІС

Згідно з даними опитування Київського міжнародного інституту соціології, половина українців проти будь-яких територіальних поступок Росії.

Соціологи запитували “З яким з цих тверджень щодо можливих компромісів для досягнення миру з Росією Ви згодні в більшій мірі?” й давали 2 варіанти відповіді:

  • “Для якнайшвидшого досягнення миру і збереження незалежності Україна може відмовитися від деяких своїх територій”
  • “За жодних обставин Україна не має відмовлятися від жодних своїх територій, навіть якщо через це війна триватиме довше і будуть загрози збереженню незалежності”

Половина українців – 50% – вважають, що за жодних обставин Україна не має відмовлятися від територій, навіть якщо через це війна триватиме довше. Меншість вважає, що Україна може відмовитися від деяких територій для якнайшвидшого досягнення миру – 39%. Решта 11% респондентів не змогли визначитися.  

Джерело: КМІС

Щодо різних регіонів України, незначно вирізняється Схід, де 42% категорично проти територіальних поступок, коли в інших регіонах (Захід, Центр, Південь) – 50-51%. При цьому частка тих, хто в цілому готовий до певних поступок на Сході, лише незначно вища, ніж в інших регіонах – 42% проти 36-40% на Заході, Центрі і Півдні.

“Тобто відмінності в поглядах Сходу є незначними і ми скоріше можемо говорити про близькість поглядів мешканців усіх регіонів України”, – наголошують соціологи.

Джерело: КМІС

Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан під час телефонної розмови з лідерами Коаліції охочих заявив, що Туреччина готова взяти на себе відповідальність за контроль за можливим припиненням вогню в Україні.

Під час візиту до України Еммануель Макрон, Дональд Туск, Кір Стармер і Фрідріх Мерц спробували традиційні страви української кухні.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Росія розгляне пропозицію про 30-денне припинення вогню, яку 10 травня висунули Володимир Зеленський та європейські лідери за підсумками зустрічі “коаліції охочих”.

Як повідомляє Axios із посиланням на джерела, які знайомі з деталями телефонної розмови лідерів, Україна заявила про готовність до прямих переговорів з Росією, якщо та погодиться на 30-денне перемирʼя.

Лідер угорської опозиції Петер Мадяр вважає, що після заклику коаліції прем’єр Угорщини Віктор Орбан повинен звернутися до очільника Кремля Владіміра Путіна з вимогою прийняти пропозицію про 30-денне припинення вогню.