Ексрозвіднику Червінському продовжили домашній арешт

Джерело: Андрій Йосипов у коментарі Суспільному

19 березня Печерський районний суд Києва продовжив домашній арешт для колишнього розвідника Романа Червінського до 20 травня у справі про хабарництво.

Адвокат Андрій Йосипов зазначив, що Червінський заявив судді відвід через відмову розглядати заяву про провокацію злочину. Однак, відвід відхилили.

Згодом суддя заявив про самовідвід, оскільки “з урахуванням позиції захисту є підстави вважати, що виникнуть сумніви в його неупередженості у пересічного громадянина”. Тоді як інший суддя, котрий розглядав самовідвід — відхилив його.

Захист Червінського також клопотав про виклик свідка та потерпілого для допиту. Проти виклику виступила сторона обвинувачення. Суддя клопотання про виклик свідка та потерпілого відхилив.

Саме на свідків і потерпілого, згідно з рішенням про продовження запобіжного заходу, ми ніби можемо тиснути. Ми хотіли це спростувати. Нам відмовили. І продовжують вважати це ризиком, — розповів Йосипов. Серед інших ризиків, на які вказували прокурори — це переховування від слідства, а також приховування та вчинення “іншого правопорушення”.

Рішення оскарженню не підлягає.

  • Колишній виконувач обов’язків командира однієї із частин Сил спецоперацій Роман Червінський, якого суд заарештував на два місяці без права внесення застави у справі про обстріл аеродрому “Канатове”, розповів про готовність України до початку повномасштабної війни та обставини окупації півдня України росіянами.
  • Володимир Ар’єв заявив, що звинувачення ексрозвідника, полковника Романа Червінського у “здачі” координат аеродрому “Канатове”, внаслідок чого загинув командир військової частини та знищено два винищувачі Повітряних сил ЗСУ, є “повною маячнею”, оскільки винного в цьому злочинця вже засудили раніше.
  • Суддя Кропивницького апеляційного суду Ірина Олексієнко звернулася до Вищої Ради правосуддя, повідомивши про спроби незаконного впливу та втручання в її професійну діяльність з боку співробітників СБУ та Національного агентства з питань запобігання корупції у справі колишнього співробітника ГУР Романа Червінського.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.