200-250 тисяч вбитими: британська розвідка озвучила втрати РФ у війні проти України

Джерело: міноборони Великої Британії

За оцінками розвідки Великої Британії, від початку повномасштабного вторгнення в Україну Росія втратила близько 900 000 військових, з яких 200 000-250 000 – вбитими.

Фахівці наголосили, ці втрати – найвищі для РФ з часів Другої світової війни.

Розвідники зауважили, що російський президент Володимир Путін та його військове командування, ймовірно, ставлять свої цілі вище за життя своїх громадян.

“Вони майже напевне готові терпіти постійно високі втрати, поки це не почне негативно відображатись на підтримці війти з боку суспільства чи еліти, та поки ці втрати можуть бути компенсовані”.

У розвідці додали, що Путін та військове керівництво РФ, імовірно, менш цінять життя росіян з етнічних меншин у бідних регіонах, відтак саме там найактивніше вербують чоловіків на війну.

“Слов’янські росіяни, з таких міст як Москва та Санкт-Петербург, надали непропорційно менше добровольців, аніж їхні бідніші співгромадяни з етнічних меншин”.

  • За оцінками Генштабу ЗСУ, станом на 20 березня 2025 року, орієнтовні втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) у війні проти України становлять понад 899 тисяч осіб.

Президент України Володимир Зеленський підписав документи для ратифікації угоди про створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України.

У Верховній Раді розглядають законопроєкт Кабінету Міністрів, який унеможливить використання освіти як способу уникнення мобілізації.

Україна отримала дев’ятий транш від Міжнародного валютного фонду на суму 500 млн доларів на покриття пріоритетних бюджетних потреб.

Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.

Пані мер міста Віголтінген у Швейцарії Франка Буркхардт у статті для місцевого видання SVP заявила про зростаючі проблеми, пов’язані з поведінкою частини українських переселенців. За її словами, деякі з них виявляють неповагу до місцевої влади та відмовляються докладати зусиль для інтеграції.