Військовослужбовці-винахідники отримають право на справедливу винагороду за розробки

Джерело: Міноборони
Військовослужбовці, котрі нині створюють технологічні рішення для армії, отримають право на справедливу авторську винагороду, а держава зможе ефективніше масштабувати створені розробки. Такі зміни ініціює оборонне відомство під керівництвом заступника міністра оборони Валерія Чуркіна спільно із професійною спільнотою.
Сьогодні права інтелектуальної власності на деякі військові рішення залишаються незахищеними, на відміну від цивільної сфери.
Для розв’язання цієї проблеми у Верховній Раді України зареєстровано два законопроєкти № 13110 та № 13111 про внесення змін до Цивільного кодексу України та профільних законів. Вони передбачають такий розподіл прав інтелектуальної власності:
- особисті немайнові права (авторство, збереження цілісності твору) належатимуть військовослужбовцеві, який є автором або винахідником такого об’єкта;
- майнові права (використання, ліцензування) набуватиме держава в особі Міноборони (або іншого органу, де особа проходить військову службу).
Зміни до законодавства забезпечать виплату справедливої винагороди військовослужбовцям за створені ними об’єкти прав інтелектуальної власності. Також буде усунуто перешкоди для масштабування технологічних рішень завдяки чітким повноваженням Міноборони на видачу ліцензій.
Зауважується, що зміни стануть першим кроком до оновлення нормативної бази з питань інтелектуальної власності на військовій службі.
- Україна вимушена переглянути свою позицію щодо мобілізації 18-річних чоловіків на фронт.
- У межах реалізації експериментального проєкту “Контракт 18-24” підготовка громадян, залучених на військову службу, відбувається за трирівневою програмою, тривалістю до трьох місяців.
- У Міноборони розповіли, як добровольцям пройти ВЛК.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.