Австралійське кафе запровадило «податок» на напої із США, щоб допомогти Україні

Джерело: ABC

Кафе в Біналонг у сільській місцевості штату Новий Південний Уельс в Австралії запровадило власні “тарифи” на продукти американського виробництва на знак солідарності з президентом України Володимиром Зеленським після його зустрічі з Дональдом Трампом у Білому домі.

Як зазначається, кафе “Cafe on Queen” належить подружжю Джени Джайлз і Адріану Сайксу. Власники закладу в 100-річній будівлі, яка до 1977 року слугувала універсальним магазином на вулиці Квін-стріт, були “шоковані” тим, як поводилися із Зеленським під час зустрічі в Овальному кабінеті.

“Мені було огидно, тому що ця людина прийшла по допомогу, а її принизили”, — розповіла Джен Джайлз.

Фото: АВС

На знак солідарності з Україною та її лідером подружжя вирішило встановити власні так звані “тарифи” на продукти американського виробництва, що продаються в їхньому кафе. Отримані кошти будуть спрямовані на підтримку допомоги Україні через програму Червоного Хреста Ukraine Crisis Appeal.

Їхній “податок” був запроваджений до того, як США оголосили про введення 25-відсоткового мита на австралійську сталь та алюміній.

“Ми називаємо це тарифом, тому що я думаю, що це слово тижня. На продукцію Coca-Cola ми встановили мито в розмірі 1 долар. На Jim Beam і Cola — 2 долари. Ми прибрали Jim Beam і Jack Daniels з полиць, ми більше не маємо їх на складі, тому що вони варяться, розливаються в пляшки і відправляються зі Сполучених Штатів”, – зазначив Сайкс.

За словами подружжя, вони не планують закінчувати свій збір з допомогою “тарифів” до того моменту, доки ставлення Трампа до України не зміниться.

“Ми зможемо збирати близько 800 доларів, можливо, 1000 доларів на квартал, а за рік це буде приблизно 3000−4000 доларів на рік”, – пояснила Джайлз.

Окрім того, у кафе поставили банку для збору купюр, в яку гості закидують по 20−50 австралійських доларів. Нині власникам вдалося вже зібрати суму у 2000$.

Фото: АВС

27 березня 2025 року Повітряні Сили Збройних Сил України успішно завдали удару по прикордонному пункту пропуску “Погар”, розташований у Случовській Брянської області РФ.

Останні три дні противник здійснює понад 200 штурмових атак щодоби.

США наполягають на укладенні масштабної угоди, що передбачає контроль над критично важливими мінеральними та енергетичними ресурсами України. Водночас документ не містить жодних гарантій безпеки для Києва, повідомляє Financial Times, посилаючись на проєкт угоди, переданий Україні.

З 27 березня на Миколаївщині правоохоронці посилюють заходи безпеки через зростання загроз. Запроваджують посилений контроль на блокпостах, у публічних місцях, під час масових заходів, металодетектори, перевірка транспорту, патрулювання територій з метою виявлення підозрілих осіб, предметів біля відділків поліції, а також додаткові етапи перевірки.

Нідерланди прискорять виділення обіцяних 3,5 мільярда євро ($3,78 мільярда) обіцяної фінансової підтримки України.